SABİT GAZ VE ALEV ALGILAMA DEDEKTÖRLERİ

Sabit Gaz ve Alev Algılama Sistemlerinde Honeywell markasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olarak hizmet veren firmamız, tesislerde algılanacak gazlarla ilgili risk değerlendirmesi yaparak uygun ekipman seçiminde her seviye teknik destek vermektedir.

Sabit gaz algılama sistemi yanıcı-patlayıcı, toksik ve oksijen gaz tehlikeleri için sabit türde bir algılama sistemidir. Sabit gaz algılama sistemlerini dedektörler, kontrol üniteleri ve uyarı sistemleri olarak üç ana başlıkta inceleyebiliriz.

İstihdam sağlayan her tesiste, ekipman seçiminden önce bir risk değerlendirmesi yapılmalıdır. Sahada oluşabilecek gaz, buhar ya da oksijen yetersizliği riskleri değerlendirilmelidir.

Set Teknik olarak; tesislerde algılanacak gazlarla ilgili risk değerlendirmesi yaparak uygun ekipman seçimlerinde yardımcı olmaktayız. Bununla beraber, tüm potansiyel tehlikelerin tanımlanması ve oluşabilecek senaryoların belirlenmesinde son kullanıcının sorumluluğu bulunmaktadır.

En doğru gaz algılama çözümü, ortamda bulunan gazın tehlikeli seviyelere ulaşmadan önce algılayıp alarm vermesini amaçlar. Uygulama noktasında ise gaz ya da buharın havadan ağır ya da hafif olması durumları gaz algılama noktalarında sensörün yerleşim seçimini etkiler.

Yetkili firma olarak; tesislerde bulunan bir gazın alev alır, toksik veya boğucu olup olmadığını ve bir tehlikeye neden olabilecek seviyelerini tanımlamada yayınlanan verileri kullanarak en doğru çözümleri sunmaktayız.

Set Teknik olarak müşterilerimize sadece ürün tedarik etmek yerine, yukarıda belirttiğimiz bütün aşamalarda teknik destek sağlayarak doğru çözümler sunmaktayız. 

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.