BLOG

Projelerimiz, ürünlerimiz, çözümlerimiz, teknik makalelerimiz ve değişen yönetmeliklerle ilgili faydalı bilgileri paylaşacağımız bu platformda güncel firma haberlerimizi de bulabilirsiniz.

GAZ ALGILAMA SİSTEMLERİNDE DEDEKTÖR KONUMLANDIRILMASI VE MONTAJ SEÇENEKLERİ

'Kaç tane sensöre ihtiyacım var?' ve 'Bunları nereye yerleştirmeliyim?' gaz algılama sistemleriyle ilgili en çok sorulan ve belki de yanıtlanması en zor iki sorudur. Diğer emniyet dedektörü türlerinin aksine, farklı uygulamalarda gaz dedektörlerinin konumu ve sayısı hakkında açık bir bilgi mevcut değildir. Yanıcı/patlayıcı ve toksik gazların veya oksijenin ölçülmesi ve algılanması için kullanılacak ekipmanın seçimi, kullanılması ve bakımı hakkında gerekli talimatları içeren EN 60079-29-2 gibi pek çok önemli yönerge mevcuttur. Bu blog yazımızda gaz dedektörlerinin konumlandırılması ve montaj seçenekleri anlatılmaktadır.

7 Nisan 2022

HEGWEIN YANMA TEKNOLOJİLERİ ÖZEL SİSTEM ÇÖZÜMLERİ

Durag Group bünyesinde olan Hegwein firmasının, ateşleme ve pilot brülörler gibi endüstriyel brülör sistemleri alanındaki özelleştirilmiş sistemlerinden seçilen bazı çözümlerin derleneceği bir seri hazırlanmıştır. Bu seri ile Durag Group firması bünyesindeki firmalar ile müşterilerin ihtiyaçlarına doğru ve güvenli çözümler sunulabildiği rahatlıkla görülebilir.

30 Mart 2022

HONEYWELL RAEGUARD 2 VOC GAZ DEDEKTÖRÜ İLE TESİSİNİZ VE SİZ GÜVENDESİNİZ

RAEGuard 2, Honeywell’in uçucu organik bileşikleri (volatile organic compounds – VOC) ölçmek için ürettiği sabit bir gaz dedektörüdür. Sanayi tesislerinde sıklıkla karşılaşılan VOC’ler (Volatile Organic Compounds - Uçucu Organik Bileşikler) insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Bu alanlarda çalışan kişilerin sağlığını koruma ve iş kazalarını en aza indirme amacıyla ortamda bulunan VOC miktarı kontrol altında tutulmalıdır. Bu blog yazımızda Honeywell RaeGuard 2 gaz dedektörünün özellikleri anlatılmaktadır.

21 Mart 2022

YAĞ ÜRETİM SEKTÖRÜNDE GAZ VE ALEV TEHLİKELERİ / GAZ ALGILAMADA SEKTÖREL TEHLİKELER SERİSİ-06

Gaz ve alev algılama sistemleri yani genel anlamı ile teknik emniyet ekipmanları işletmelerde bulunan farklı tehlikelerin tespiti ve bu tespitler doğrultusunda emniyetin sağlanması için gerekli aksiyonların alınmasını hedeflemektedir. Gaz Algılamada Sektörel Tehlikeler Blog Serisinin altıncı yazısında yağ üretim sektöründeki gaz ve alev tehlikeleri anlatılmaktadır.

15 Mart 2022

DURAG GROUP ATEŞLEME SİSTEMLERİ

Durag Group ateşleme sistemleri, enerji santrali kazanlarında, rafineri fırınlarında, gemilerde ve diğer yakma tesislerinde endüstriyel brülörlerin (yakıcıların) güvenli bir şekilde ateşlenmesi için kullanılır. Gaz yakıtlı ve yağ yakıtlı ateşleyiciler, plazma ve yüksek enerjili ateşleme sistemleri, flare ve mobil ateşleme sistemleri blog yazımızda anlatılmaktadır.

8 Mart 2022

SATIŞ VE TEKNİK HİZMETLER DİREKTÖRÜMÜZ SN. ÖZNUR SUN'UN CEMENTÜRK DERGİSİ'NDEKİ “2021-2022 YILININ DEĞERLENDİRİLMESİ” İLE İLGİLİ RÖPORTAJI

Firmamız kurulduğu günden bugüne kadar her yıl büyüme gösteren ve sunduğu çözümlere yenilerine eklemeyi hedefleyen bir firma oldu. Bu hedeflerimizden sapmadığımız ve gelişmeye devam ettiğimiz başarılı bir yıl oldu. Yılı hedeflediğimiz cironun %9 üzerinde kapatmış olmamız 2022’ye daha güçlü başlamış olmamıza imkân sağladı. Sunduğumuz yeni çözümlerle farklı sektörlerde öncü olmaya devam ettik. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemle birlikte yıl içerisinde müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar yaparak bunları ölçebildiğimiz ve gelişime yönelik yatırımlar yaptığımız bir yıldı.

23 Şubat 2022

BACA GAZI DESÜLFÜRİZASYON (FGD) ÜNİTELERİ SO2 ÖLÇÜMÜ

Büyük yakma tesislerinde ve buhar kazanlarında oluşan yüksek SO2, birkaç farklı yöntem ile azaltılmaktadır. Kükürt oksitlerin azaltıldığı reaksiyonları SO2 indirgeme (desülfürizasyon) olarak adlandırılmaktadır. Bu indirgeme prosesi, yüksek SO2 içeren baca gazının belirli bir kimyasal ile yıkanarak, istenen seviyede indirgenmesini temel almaktadır. Baca gazı desülfürizasyon ünitelerinde en yaygın olarak kullanılan yöntem kireç taşı ve suyun karışımı ile oluşan kireç sütü (Ca(OH)2) ile yıkamaktır.

21 Şubat 2022

MAYALAMA VE İÇKİ SEKTÖRÜNDE GAZ VE ALEV TEHLİKELERİ / GAZ ALGILAMADA SEKTÖREL TEHLİKELER SERİSİ-05

Gaz ve alev algılama sistemleri yani genel anlamı ile teknik emniyet ekipmanları işletmelerde bulunan farklı tehlikelerin tespiti ve bu tespitler doğrultusunda emniyetin sağlanması için gerekli aksiyonların alınmasını hedeflemektedir. Gaz Algılamada Sektörel Tehlikeler Blog Serisinin beşinci yazısında içki ve mayalama sektöründeki gaz ve alev tehlikeleri anlatılmaktadır.

15 Şubat 2022

GAZLAŞTIRMA (SYNGAS) PROSESİ GAZ ANALİZİ

Gazlaştırma, atık sınıfında yer alan (tehlikeli ve tehlikeli olmayan) malzemelerin, doğrudan yanmasıyla elde edilebilecek yetersiz kalori ve yüksek kirliliğin önüne geçmek üzere 1940’lı yıllarda ortaya çıkmış etkin bir prosestir. Bu blog yazımızda 'gazlaştırma nedir' ve 'gazlaştırma prosesi' anlatılmaktadır.

3 Şubat 2022

HONEYWELL’İN AÇIK YOLLU GAZ DEDEKTÖRÜ SEARCHLİNE EXCEL’İN EN YENİ VERSİYONLARI SEARCHLİNE EXCEL EDGE VE SEARCHLİNE EXCEL PLUS İLE TANIŞMAK İSTER MİSİNİZ?

Searchline Excel Plus ve Searchline Excel Edge, Honeywell’in son teknoloji ile donattığı açık yollu yanıcı patlayıcı gaz dedektörleridir. Bu blog yazımızda yeni Searchline Excel Plus ve Searchline Excel Edge ürünlerinin tanıtımları, özellikleri ve avantajları anlatılmıştır.

19 Ocak 2022

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.