BLOG

Projelerimiz, ürünlerimiz, çözümlerimiz, teknik makalelerimiz ve değişen yönetmeliklerle ilgili faydalı bilgileri paylaşacağımız bu platformda güncel firma haberlerimizi de bulabilirsiniz.

GERİ SAÇILAN IŞIK TEKNOLOJİSİ VE DURAG D-R 320 TOZ ÖLÇÜM CİHAZI

Sürekli olarak toz ölçümünün yapılması, yasal yönetmelikler tarafından sınır değerlere uyma zorunluluğunun yanında proses verimliliği açısından da önemli bir parametredir. Endüstriyel filtrelerin toz tutma oranı ve filtrenin verimliliği, sürekli olarak toz ölçümü yapan cihazların kullanılması sayesinde analiz edilebilmektedir. Toz ölçüm yöntemlerinden biri olan geri saçılan ışık prensibi, toz emisyonlarının ölçülmesinde en verimli ve en güvenilir teknolojilerden birisidir.

10 Mart 2021

SÜREKLİ EMİSYON ÖLÇÜM SİSTEMLERİNDE YAZILIM GÜNCELLEMESİ DAHİLİNDE YAPILMASI GEREKENLER İŞLEMLER VE ALINACAK ÖNLEMLER

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, 13.01.2021 tarihinde yeni WEB-API bilgilendirmesi işletmelere duyurulmuştur. Bu bilgilendirme ile mevcut yazılımların yeni WEB-API'de belirtilen kriterlere göre yenilenmesi veya güncellenmesi yükümlülüğü doğmuştur. Bu karar doğrultusunda mevcut yazılım sistemlerinin revizyonu ile birlikte, analiz sistemleri üzerinde bir takım donanımsal değişiklikler de bu duyuru kapsamında yer almaktadır. Güncel WEB-API duyurusunun işletmelere getirdiği değişiklikler ve yapılacak işlemler aşağıda incelemelerinize sunulmuştur.

4 Şubat 2021

SEARCHLINE EXCEL IR GAZ ALGILAMA SİSTEMİ İLE ZORLU İKLİM KOŞULLARINDA EN HASSAS VE ETKİLİ KORUMAYI SAĞLAYABİLİRSİNİZ

Açık yollu gaz algılama teknolojisi ile Searchline Excel, endüstriyel tesislerin zorlu koşullarına uyumluluğu ile göze çarpan ve sıklıkla tercih edilen bir infrared gaz dedektörüdür. Sürekli gelişen ve yüksek kalitede üretime sahip olan Searchline Excel, kullanıcılarının talebe dayalı isteklerini karşılayacak son teknolojiye sahip bir dedektördür. Özellikle petrol, gaz ve petrokimya endüstrilerinde kullanımları standart haline gelmiştir.

1 Şubat 2021

DURAG KOMPAKT ALEV MONİTÖRÜ D-LX 100’DEN SEKTÖRE VEDA

Durag firmasının 22 yıldır sektörde satışı devam eden D-LX 100 ürünler, 2021 yıl sonu itibarı ile yerini yenilenmiş/geliştirilmiş versiyonu olan D-LX 110/710 ürününe bırakacaktır. Ocak 2018 yılında piyasaya sunulan D-LX 110/710 ürünleri Durag firmasının sürekli devam eden ürün portföy optimizasyonunun bir sonucudur. D-LX 100 ürünleri bu sene eylül ayının sonuna kadar sipariş edilebilecek olup, DURAG GmbH politikası gereği ürünlerin tamirine ve yedek parçalarının satışlarına ürünlerin satışının durdurulması sonrası 5 yıl daha devam edecektir.

26 Ocak 2021

JEOTERMAL ENERJİ ÜRETİM SANTRALLERİ BACAGAZI H2S ÖLÇÜMÜNDE AP2E ÇÖZÜMÜ

06.11.2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri Tebliğ değişikliğiyle, Jeotermal Enerji Üretim Santrallerine H₂S ölçümü zorunluluğu getirilmiştir. AP2E ProCeas H₂S analizörü, Jeotermal Enerji Santrallerinde meydana gelen NCG içerisindeki H₂S ölçüm uygulaması için eşsiz bir çözümdür. Patentli OFCEAS IR (kızılötesi) lazer teknolojisi çok yüksek hassasiyet ve kararlı ölçümü sunmaktadır.

6 Ocak 2021

TESİSİNİZİN YANGINA KARŞI GÜVENLİĞİNİ ARTTIRMAK İSTER MİSİNİZ?

Zehirli, yanıcı ve patlayıcı gazların endüstriyel bir sürecin parçası veya yan ürünü olduğu her yerde; bu gazlar çalışanlar, tesisler ve üretkenlik için tehdit oluştururlar. Honeywell'in gaz tehlikelerine karşı geliştirdiği ürün gruplarından biri de alev dedektörleridir. Alev dedektörlerinin kullanım alanlarından bazıları rafineriler, petrokimya tesisleri, kimya, ve kağıt fabrikaları, uçak hangarlarıdır. Uygulamalara en uygun alev dedektörünü seçmek tesis ve çalışan güvenliği açısından önem taşımaktadır.

15 Aralık 2020

BİYOLOJİK GAZ ÜRETEN TESİSLERDE BİYOGAZ ANALİZÖRLERİ

Biyolojik gaz üretimi yapan tesisler, başlıca hayvan gübresi olmak üzere organik atıkların anaerobik faaliyetleri sonucunda elde edilmektedir. Biyolojik gaz; biyogaz tesisleri, atıksu arıtma tesisleri ve çöp gazı tesislerinde meydana gelir. Açığa çıkan H₂S, CH₄, CO₂ ve O₂ içerikli biyogazın sürekli olarak izlenmesi, tesis verimliliği açısından büyük önem arz etmektedir.

10 Aralık 2020

TEHLİKELİ GAZLARA KARŞI DIABLO INDUSTRIAL MM SOLUNUM KORUMA EKİPMANI İLE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ ÖNCELİĞİNİZ OLSUN

Endüstriyel proseslerde kullanılmakta olan ya da uygulama sonucunda karşımıza çıkan gaz, buhar ve partiküller çalışanların yaşamlarını tehdit edebilmektedir. Her partikül veya gaz/buhar çalışanlar için farklı seviyelerde risk yaratmaktadır. Bu riskler bazı durumlarda kaynağında çözümler ile ortadan kaldırılabilirken, bazı durumlarda ise çalışan kişisel koruyucular ekipmanlarını kullanması gerekmektedir.

27 Kasım 2020

AĞAÇ ENDÜSTRİSİNDE ÇALIŞAN SAĞLIĞI AMAÇLI FORMALDEHİT ÖLÇÜMÜ

Teknik emniyet ve çalışan sağlığı kapsamında yapılan ölçüm üretim ve pres hatlarında kontrollü şekilde sürekli olarak yapılmalıdır. Bu ölçüm üretim hattı solunum hizasında yapılarak kayıt altında tutulmalıdır. Dünyada iş güvenliği için mevcut olan NIOSH ve OSHA standartlarında 8 saatlik ve anlık maruziyet değerleri belirlenmiştir.

18 Kasım 2020

LDI ROW – ATIK SU ARITMA TESİSLERİ UYGULAMALARI

Atık su arıtma tesisleri su yönetimi konusunda çok önemli bir rol oynar. Ham atık suyu birden fazla kaynaktan alıp işler, temizler ve tekrar çevreye deşarj ederler.

27 Ekim 2020

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.