BLOG

Projelerimiz, ürünlerimiz, çözümlerimiz, teknik makalelerimiz ve değişen yönetmeliklerle ilgili faydalı bilgileri paylaşacağımız bu platformda güncel firma haberlerimizi de bulabilirsiniz.

Ultrasonik Teknoloji, Gaz Algılamadaki Hata Payını Minimuma İndiriyor

Günümüzde gaz algılamada kullanılan sabit sistemler ve portatif dedektörler, gaz kaçağı kaynaklı olası tehditlerde çalışan ve tesislerin güvenliğini sağlama konusunda, kömür madenlerinde kanaryaların kullanıldığı 19'uncu yüzyıldan bugüne kadar ciddi bir yol almış, toksik ve yanıcı/patlayıcı gazların algılanmasında büyük önem arz eden tepki sürelerinde oldukça düşük rakamlar ortaya koyarak birçok kaza ve kaybın önüne geçilmesinde büyük rol oynamışlardır.

3 Nisan 2020

Siemens Ultramat 23 Gaz Analizörü Elektrokimyasal Oksijen Ölçüm Opsiyonu

Proses gaz analiz ve sürekli emisyon ölçüm yöntemlerinden biri olan elektrokimyasal ölçüm metodu, birçok gazın konsantrasyonunu belirlemek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ultramat 23’de yer alan ve yakıt hücresi olarak da bilinen elektrokimyasal sensör, gaz veya gaz karışımlarındaki % mertebelerinde oksijen seviyesini hassas ve kararlı şekilde ölçmektedir.

19 Mart 2020

SATIŞ VE TEKNİK HİZMETLER DİREKTÖRÜMÜZ SN. ÖZNUR SUN'UN CEMENTÜRK DERGİSİ'NDEKİ "2020 YILI SET TEKNİK İÇİN DEĞİŞİM VE GELİŞİM YILI OLACAK" BAŞLIKLI RÖPORTAJI

2020 yılı Set Teknik için değişim ve gelişim yılı olacak... Firmamızın ana hedefi olan; çalışma alanlarımızda müşterilerimize en doğru çözümleri, en kaliteli ürünler ve en yetkin personel ile sunma ilkemizle 2019 yılında da başarılarımıza yenilerini ekledik. Özellikle 2019 yılına girişte; Global ve Türkiye ekonomisinde gündemde olan birçok endişeyle birlikte, yılın ortalarına doğru yatırımlar artarak yılı başarılı bir şekilde bitirmemize etken oldu.

4 Mart 2020

D-LX 201 / 721 SEKTÖRDEKİ YERİNİ ALDI

Durag firmasının 10 yıldan uzun süredir pazarda satışına devam eden ve birçok farklı sektörde güvenlik ve güvenilirlik açısından tercih edilen D-LX 200/720 ürünleri yerini 2020 yılı itibarı ile tamamen yenilenmiş/geliştirilmiş modeli olan D-LX 201/721 ‘ne bırakmıştır.

2 Mart 2020

SIEMENS SIPPROCESS GA700 İLE SUNULAN YENİLİKLER

Siemens SIPPROCESS GA700 model analizör yeni nesil modüler tasarımıyla sürekli gaz analizi dünyasına yeni bir soluk getirmektedir. Kızılötesi (infrared), Isıl iletkenlik (Thermal conductivity) ve paramanyetik ölçüm teknolojileri gibi 3 farklı analizör teknolojisini bir çatı altında toplayan GA700, ölçülmek istenen gaz türevlerine göre konfigüre edilebilmektedir.

24 Şubat 2020

HONEYWELL'İN YENİ ÜRÜNLERİ İLE TANIŞIN!

Günümüzde otomasyona yönelimin artışı ile birlikte çalışma sahalarının büyümesi, tek başına çalışmaların da artışını beraberinde getirmiştir. Buna istinaden sabit gaz algılama sistemlerinin beraberinde portatif gaz dedektörleri hem hassasiyet, hem de hareket halinde bir çalışan açısından ortamdaki tehlikeli gazların algılanması ve önlem alınması açısından mutlak önem arz etmektedir.

14 Şubat 2020

GAZ ALGILAMA DEDEKTÖRLERİNİN GEREKLİ OLDUĞU TİPİK ALANLAR

Sabit ve taşınabilir gaz algılaması için birçok farklı uygulama mevcuttur. Endüstriyel proseslerde, başta toksik ve yanıcı-patlayıcı gazlar olmak üzere son derece tehlikeli maddelerin kullanılması ve üretilmesi giderek yaygınlaşmaktadır.

25 Haziran 2019

GAZ ALGILAMA SİSTEMLERİ BÖLÜM 2: PORTATİF GAZ DEDEKTÖRLERİ

Portatif gaz dedektörleri, bugün kullanılmakta olan modern, elektronik gaz dedektörlerinin neredeyse yarısını oluşturur. Dünya üzerindeki birçok ülkenin mevzuatı, kanalizasyon ve yer altı telefon/elektrik tesisatları gibi sınırlı alanlarda çalışan personelin bu dedektörleri kullanmasını zorunlu kılmıştır.

13 Mayıs 2019

SET TEKNİK, 15. YILINI KUTLUYOR!

2004 yılında İstanbul’da kurulan şirketimiz; sektöründe öncü, yenilikçi ve cesur yaklaşımlarıyla, teknik emniyet, çevre ve yanma teknolojileri konularında, yurt içinde ve yurt dışında müşterilerine 15 yıldır katma değerli profesyonel çözümler sunuyor.

8 Mayıs 2019

“HONEYWELL BW™ SOLO” GAZ DEDEKTÖRÜ İLE TESİSİNİZ VE PERSONELİNİZ DAHA UZUN SÜRE GÜVENDE!

Honeywell BW Solo, tehlikeli alanda çalışan personelin sağlığını koruyan ve yangın-patlama riskini bünyesinde barındıran tesislerin güvenliğini sağlayan son teknoloji tek gaz ölçer dedektördür.

24 Nisan 2019