blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Blog

Gasmet CMM ile Cıva İzlemede CVAF Teknolojisi

Endüstriyel faaliyetler, fosil yakıtların yakılması, madencilik ve atıkların bertaraf edilmesi gibi süreçler atmosfere, suya ve toprağa önemli miktarda cıva salmaktadır. Bu nedenle emisyonların izlenmesi ve kontrolü giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Cıvanın sabit kaynak emisyonlarının sürekli olarak izlenmesi, cıva kirliliğinin zararlı etkilerini kontrol altına almak açısından merkezi bir öneme sahiptir. Bu blog yazımızda endüstriyele faaliyetler sonucunda salınan cıvanın sürekli izlenmesinin önemi ve Gasmet CMM Sürekli Cıva Ölçüm Analizörü anlatılmaktadır.

4 Haziran 2024

Madencilik Sektörü – Altın Madenlerinde Oluşabilecek Gaz Tehlikeleri

Altın madenciliğinde teknoloji seçimi, cevherin içindeki altın taneciklerinin büyüklüğüne ve cevher kayasında bulunan diğer minerallerin kimyasal ve fiziksel özelliklerine bağlıdır. Cevherdeki altın taneciklerinin mikroskobik boyutta dağılmış olması durumunda kullanılan en etkin yöntem, hidrojen siyanür yardımı ile çözeltiye alma teknolojisidir. Günümüzde dünya altın üretiminin %83'ünü bu teknoloji ile karşılamaktadır. Bu blog yazımızda altın madenciliğinde oluşabilecek gaz tehlikeleri ve bu tehlikelere karşı alınabilecek önlemler anlatılmaktadır.

5 Mart 2024

Rafineri Sektöründe D-LX 201 Alev Monitörü ile Yüksek Performans

Rafineri sektörü, karmaşık ve hassas bir çevrim içeren, enerji üretimiyle alakalı birçok süreci barındıran bir endüstri dalıdır. Bu süreçlerin düzenli ve güvenli bir şekilde ilerleyebilmesi için güçlü ve güvenilir ekipmanlar kullanmak kaçınılmazdır. Bu noktada, Durag markasının mükemmel performans sergileyen D-LX 201 Alev Monitörü, rafineri sektöründe öne çıkıyor. Bu blog yazımızda rafineri sektöründe Durag D-LX 201 Alev Monitörü’nün kullanımını ve avantajları anlatılmaktadır.

27 Şubat 2024

Geniş Alanlarda Hidrokarbon ve Hidrojen Alevini İzlemek için Gelişmiş Teknolojisi ile FS24X Plus Alev Dedektörü

Hidrokarbon ve hidrojen yangınları, pek çok endüstride personeli ve ortamı tehdit edebilir. Alev dedektörleri ile alevin varlığı tespit edilir ve büyük bir tehlikeye yol açmadan bağlı olduğu sistemlere uyarı verir. Geniş çalışma ortamları ve açık alanlarda oluşabilecek alevleri algılama konusunda optik sensör tabanlı dedektörler en hızlı ve en güvenilir alev algılama sistemleri olarak kabul görmektedir. Bu sebep ile alev dedektörleri iş güvenliği ve tesisin korunması için kritik bir unsurdur. Bu blog yazımızda Honeywell FS24X Plus Alev Dedektörü’nün özellikleri anlatılmaktadır.

23 Ocak 2024

Gaz Dedektörü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? BÖLÜM 3

Gaz dedektörlerinin kullanılması; gaz tehlikelerini tanımlamak ve izlemek için çalışan güvenliği açısından kritik bir öneme sahiptir. Gaz dedektörü seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu blog yazımızda Gaz Dedektörleri Ne Kadar Süre Kullanılabilir?, Gaz Dedektörlerinin Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?, Gaz Dedektörleri Ne Sıklıkla Kontrol Edilmelidir? başlıkları ile gaz dedektörleri hakkında sıkça sorulan sorular anlatılmaktadır.

25 Aralık 2023

Termik Santrallerde Güvenilir ve Verimli Yakıt Ateşlemesi için Devrim Niteliğinde Bir Çözüm: Durag D-HG 500 Yüksek Enerjili Ateşleme Cihazı

Termik santraller, enerji üretiminde kritik bir rol oynar ve bu tesislerin verimliliği, güvenilirliği hayati önem taşır. Bu noktada, yakıtın güvenilir bir şekilde ateşlenmesi, süreçteki en kritik adımlardan biridir. Bu blog yazımızda termik santraller için bir dönüm noktası olabilecek Durag D-HG 500 Yüksek Enerjili Ateşleme Cihazı anlatılmaktadır.

19 Aralık 2023

Gaz Dedektörü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? BÖLÜM 2

Gaz dedektörlerinin kullanılması; gaz tehlikelerini tanımlamak ve izlemek için çalışan güvenliği açısından kritik bir öneme sahiptir. Gaz dedektörü seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu blog yazımızda Portatif Gaz Dedektörleri, Portatif Gaz Dedektörlerinin Pil Ömrü ve Şarj Süresi,Sabit Gaz Dedektörleri, Sabit Gaz Dedektörü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?, Gaz Dedektörlerinde Kalibrasyon ve Bakım başlıkları ile gaz dedektörü seçerken dikkat edilmesi gerekenler anlatılmaktadır.

12 Aralık 2023

Gaz Dedektörü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? BÖLÜM 1

Gaz dedektörlerinin kullanılması; gaz tehlikelerini tanımlamak ve izlemek için çalışan güvenliği açısından kritik bir öneme sahiptir. Gaz dedektörü seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu blog yazımızda Gaz Dedektörlerinin Önemi, Endüstride Gaz Tehlikeleri, İş Güvenliği ve Çalışan Sağlığı, Honeywell Portatif ve Sabit Gaz Dedektörleri Avantajları başlıkları ile gaz dedektörü seçerken dikkat edilmesi gerekenler anlatılmaktadır.

8 Aralık 2023

Soğuk Ekstraktif Gaz Analiz Sistemlerinde Şartlandırma Seçimi

Numune gazın bacadan ısıtmalı prob ve hat ile taşınması sonrasında analizöre girmeden önce su buharı ve partiküllerden arındırılması uygulaması, soğuk ekstraktif olarak adlandırılmaktadır. Bu blog yazımızda soğuk ekstraktif gaz analiz sistemlerinde şartlandırma seçimi anlatılmaktadır.

4 Aralık 2023

Ekstraktif Gaz Analiz Sistemleri Tasarımında Uygun Prob Seçimi

Gazın numune alma noktasından taşınarak (örnekleme yapılarak) ölçüldüğü sistem tasarımlarına ekstraktif sistemler adı verilir. Bu sistemlerde numune gazın bacadan alındığı noktada, numune gaz içerisindeki tozu tutan ve gazın yoğuşmasını engelleyen ekipman numune alma probudur. Bu blog yazımızda ekstraktif gaz analiz sistemleri tasarımında uygun prob seçimi anlatılmaktadır.

28 Kasım 2023

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın