blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Blog

Geniş Alanlarda Hidrokarbon ve Hidrojen Alevini İzlemek için Gelişmiş Teknolojisi ile FS24X Plus Alev Dedektörü

Hidrokarbon ve hidrojen yangınları, pek çok endüstride personeli ve ortamı tehdit edebilir. Alev dedektörleri ile alevin varlığı tespit edilir ve büyük bir tehlikeye yol açmadan bağlı olduğu sistemlere uyarı verir. Geniş çalışma ortamları ve açık alanlarda oluşabilecek alevleri algılama konusunda optik sensör tabanlı dedektörler en hızlı ve en güvenilir alev algılama sistemleri olarak kabul görmektedir. Bu sebep ile alev dedektörleri iş güvenliği ve tesisin korunması için kritik bir unsurdur. Bu blog yazımızda Honeywell FS24X Plus Alev Dedektörü’nün özellikleri anlatılmaktadır.

23 Ocak 2024

Gaz Dedektörü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? BÖLÜM 3

Gaz dedektörlerinin kullanılması; gaz tehlikelerini tanımlamak ve izlemek için çalışan güvenliği açısından kritik bir öneme sahiptir. Gaz dedektörü seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu blog yazımızda Gaz Dedektörleri Ne Kadar Süre Kullanılabilir?, Gaz Dedektörlerinin Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?, Gaz Dedektörleri Ne Sıklıkla Kontrol Edilmelidir? başlıkları ile gaz dedektörleri hakkında sıkça sorulan sorular anlatılmaktadır.

25 Aralık 2023

Termik Santrallerde Güvenilir ve Verimli Yakıt Ateşlemesi için Devrim Niteliğinde Bir Çözüm: Durag D-HG 500 Yüksek Enerjili Ateşleme Cihazı

Termik santraller, enerji üretiminde kritik bir rol oynar ve bu tesislerin verimliliği, güvenilirliği hayati önem taşır. Bu noktada, yakıtın güvenilir bir şekilde ateşlenmesi, süreçteki en kritik adımlardan biridir. Bu blog yazımızda termik santraller için bir dönüm noktası olabilecek Durag D-HG 500 Yüksek Enerjili Ateşleme Cihazı anlatılmaktadır.

19 Aralık 2023

Gaz Dedektörü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? BÖLÜM 2

Gaz dedektörlerinin kullanılması; gaz tehlikelerini tanımlamak ve izlemek için çalışan güvenliği açısından kritik bir öneme sahiptir. Gaz dedektörü seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu blog yazımızda Portatif Gaz Dedektörleri, Portatif Gaz Dedektörlerinin Pil Ömrü ve Şarj Süresi,Sabit Gaz Dedektörleri, Sabit Gaz Dedektörü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?, Gaz Dedektörlerinde Kalibrasyon ve Bakım başlıkları ile gaz dedektörü seçerken dikkat edilmesi gerekenler anlatılmaktadır.

12 Aralık 2023

Gaz Dedektörü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? BÖLÜM 1

Gaz dedektörlerinin kullanılması; gaz tehlikelerini tanımlamak ve izlemek için çalışan güvenliği açısından kritik bir öneme sahiptir. Gaz dedektörü seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu blog yazımızda Gaz Dedektörlerinin Önemi, Endüstride Gaz Tehlikeleri, İş Güvenliği ve Çalışan Sağlığı, Honeywell Portatif ve Sabit Gaz Dedektörleri Avantajları başlıkları ile gaz dedektörü seçerken dikkat edilmesi gerekenler anlatılmaktadır.

8 Aralık 2023

Soğuk Ekstraktif Gaz Analiz Sistemlerinde Şartlandırma Seçimi

Numune gazın bacadan ısıtmalı prob ve hat ile taşınması sonrasında analizöre girmeden önce su buharı ve partiküllerden arındırılması uygulaması, soğuk ekstraktif olarak adlandırılmaktadır. Bu blog yazımızda soğuk ekstraktif gaz analiz sistemlerinde şartlandırma seçimi anlatılmaktadır.

4 Aralık 2023

Ekstraktif Gaz Analiz Sistemleri Tasarımında Uygun Prob Seçimi

Gazın numune alma noktasından taşınarak (örnekleme yapılarak) ölçüldüğü sistem tasarımlarına ekstraktif sistemler adı verilir. Bu sistemlerde numune gazın bacadan alındığı noktada, numune gaz içerisindeki tozu tutan ve gazın yoğuşmasını engelleyen ekipman numune alma probudur. Bu blog yazımızda ekstraktif gaz analiz sistemleri tasarımında uygun prob seçimi anlatılmaktadır.

28 Kasım 2023

Kapalı Alanlardaki Gaz Tehlikelerini Nasıl Algılarız?

Zayıf hava kalitesi, boğucu ve toksik gazlar sebebiyle meydana gelen tehlikeler, kapalı alanlarda karşılaşılan en yaygın ve ölümcül tehlikelerden bazılarıdır. Kapalı alan regülasyonları, atmosferik bir tehlikeyi "işçileri ölüm, felç, kendi kendine kurtulma yeteneğinin azalması, yaralanma veya akut hastalık riskine maruz bırakabilecek bir ortam" olarak tanımlar. Bu blog yazımızda kapalı alanlardaki gaz kaçağı tehlikelerini yaratacak yaygın nedenler ve gaz tehlikelerinin nasıl algılanacağı anlatılmaktadır.

23 Kasım 2023

Gaz Örnekleme Sistemleri Tasarımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar - Bölüm 3

Proses gaz analiz sistemlerinde örnekleme iki temel şekilde yapılmaktadır. Gazın olduğu noktada ölçüm in-situ olarak isimlendirilirken, numune gazın kaynaktan taşınarak örneklenmesi ise ekstraktif ölçüm olarak isimlendirilir. Bu blog serimizde ekstraktif gaz analiz sistem tasarımı yapılırken, sistemin uygun şekilde çalışabilmesiyle birlikte uzun ömürlü olması ve verimli ölçüm yapabilmesi için dikkat edilmesi gereken detaylar konu alınmıştır.

14 Kasım 2023

Endüstriyel Tesislerde Kullanım için Portatif Ateşleme Sistemi

Endüstriyel süreçler, günümüz dünyasında daha da karmaşık hale gelmekte ve yüksek verimlilik standartlarına ihtiyaç duymaktadır. Smitsvonk SPI Portatif Ateşleme Sistemi, bu zorlu ihtiyaçları karşılamak için mükemmel bir çözüm sunar. Bu blog yazımızda Smitsvonk SPI Portatif Ateşleme Sisteminin ne olduğu , sistemin neden ve hangi sektörlerde kullanıldığı anlatılmaktadır.

20 Ekim 2023

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın