BLOG

Projelerimiz, ürünlerimiz, çözümlerimiz, teknik makalelerimiz ve değişen yönetmeliklerle ilgili faydalı bilgileri paylaşacağımız bu platformda güncel firma haberlerimizi de bulabilirsiniz.

HEGWEIN PLAZMA ATEŞLEME SİSTEMİ

Plazma, yakıt olmadan bir taşıyıcı ortamın yüksek frekanslı uyarımı ile (genellikle hava) tamamen elektrikle üretilir. Plazma, plazma lansının ucunda oluşturulur. Prensipte plazma, uzatılmış bir elektrik arkıdır. Plazma ateşleme sisteminin çalışma prensibi mikrodalga teknolojisidir. Hegwein plazma ateşleme sistemini anlattığımız blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

5 Temmuz 2021

HİDROJEN SOĞUTMALI TURBO JENERATÖRLERDE HİDROJEN ÖLÇÜMÜ

Turbo jeneratörler, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir jeneratöre bağlı büyük bir türbini çevirerek elektrik gücü üretmek için kullanılan mekanik cihazlardır. Jeneratörler yapıları gereği çok fazla iletken içerirler. İletkenler üzerinden geçen akım ve meydana gelen sürtünmeler ısı oluşumuna sebep olur. Oluşan ısının türbinlere ve jeneratör sistemine zarar vermemesi ayrıca verimin düşmemesi için eş zamanlı bir soğutma sisteminin de kullanılması gereklidir. Yaygın olarak kullanılan soğutma sistemlerinden biri de hidrojen soğutma sistemidir. Hidrojen soğutmalı turbo jeneratörlerde hidrojen ölçümünü blog yazımızdan inceleyebilirsiniz.

1 Temmuz 2021

SMITSVONK PORTATİF ATEŞLEYİCİ

Smitsvonk portatif ateşleyici; dayanıklı ve taşınabilir yüksek enerjilidir ve özellikle petrokimya tesislerinde bulunan yüksek sayıdaki küçük gaz brülörlerinin ateşlenmesi içindir. Smitsvonk portatif ateşleyicinin özellikleri, avantajları ve kullanım alanları blog yazımızda anlatılmıştır.

24 Haziran 2021

NO2 - NO DÖNÜŞTÜRÜCÜLERİN KULLANIM AMAÇLARI VE ÇALIŞMA PRENSİPLERİ

Çevre koruma hizmetleri ve yönetimi doğrultusunda hazırlanan yasalar ile havadaki veya atık gaz akışlarındaki NOₓ içeriği izlenmektedir. Ülkemizde mevcut Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemlerinde kullanılan gaz analizörlerinde NO parametresi, NOₓ değeri olarak resmî kurumlar ile paylaşılmaktadır. NO2 parametresinin ölçümü iki farklı yöntem ile yapılabilmektedir. NO2 - NO dönüştürücülerin kullanım amaçları ve çalışma prensiplerini blog yazımızdan inceleyebilirsiniz.

17 Haziran 2021

HONEYWELL’İN SON TEKNOLOJİ RAEGUARD 3 DEDEKTÖRÜ İLE TANIŞIN!

RaeGuard 3, Honeywell’in yılların birikimini son teknoloji ile harmanlayarak ortaya çıkardığı yanıcı patlayıcı ve zehirli gaz dedektörüdür. Raeguard 3 ile müşterilerimize iç ve dış ortam kullanımına uygun, tesislerini daha güvenli ve kararlı hale getirecek bir çözüm daha sunmaktayız. RaeGuard 3 ürününün tanıtımına blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

10 Haziran 2021

D-FS 50 DİJİTAL FIRIN KAMERASI İLE YANMA ODASINDAN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ CANLI GÖRÜNTÜLER

Durag fırın kameraları fırın ya da kazan duvarlarından yanma odasına takılarak proses ve yanma ile ilgili geniş görüş elde edilmesini sağlayan ürünlerdir. Bu ürünler, Durag tarafından sunulan geri çekme üniteli sistemlere alternatif olarak sabit flanşlı sistemlerdir. Durag D-FS 50 fırın kamerasının özellikleri, avantajları ve uygulama alanlarını blog yazımızda inceleyebilirsiniz.

24 Mayıs 2021

HAVA AYRIŞTIRMA ÜNİTELERİNDE O₂ SAFLIĞININ KONTROLÜ

Özel gaz ve medikal oksijen üretimi yapan tesislerle ve metalurji tesisleri başta olmak üzere yaygın olarak kullanılan hava ayrıştırma üniteleri temelinde saf oksijen, azot ve argon üretimi için kullanılmaktadır. Sıvı fazla üretilen oksijen, azot ve argonun saflık kontrollerini yapmak için gaz analizörleri kullanılmaktadır. Yüksek saflıkta oksijen ölçümü için kullanılan yöntemler bu yazımızda anlatılmıştır.

17 Mayıs 2021

KOK GAZI HATLARINDA SÜREKLİ OKSİJEN ÖLÇÜMÜ

Demir-çelik fabrikalarında yaygın olarak kullanılan bir proses olan kok gazı üretimi, bir diğer adıyla kömür karbonizasyonu oksijensiz yanma ile gazlaştırma uygulamasıdır. Yanıcı patlayıcı bir gaz olan kok gazının taşındığı hatlarda, teknik ve proses emniyeti nedeniyle O2 (Oksijen) kontrol altında tutulmalıdır. Bu kontrol sürekli izleme sistemleriyle yapılmalı ve O2 tehlike düzeylerine yaklaştığında sisteme müdahale edilerek, kok hatlarına CO2 veya N2 (azot) gibi inert gazlar ile müdahale edilmelidir. Bu blog yazımızda kok gazı hatlarında sürekli oksijen ölçümünü anlattık.

5 Mayıs 2021

KÜHME – EN YÜKSEK GEREKSİNİMLER İÇİN ÖZEL VANALAR

KÜHME Armaturen GmbH, 40 yılı aşkın süredir enerji teknolojisine yönelik özel vanaların gelişimi, tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmıştır. Bu deneyimi sayesinde, gereksinimlere en uygun çok çeşitli vanalar ve sistem çözümleri sunabilir. KÜHME vanaları, yanıcı madde akışının hızla ve emniyetli şekilde kapatılması gereken her yerde, örneğin kömür santralleri ve gaz tribünlerinde olduğu gibi biyogaz tesisleri ve petrokimya tesislerinde de kullanılabilir. Kühme vanaları ile ilgili blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

28 Nisan 2021

GERİ SAÇILAN IŞIK TEKNOLOJİSİ VE DURAG D-R 320 TOZ ÖLÇÜM CİHAZI

Sürekli olarak toz ölçümünün yapılması, yasal yönetmelikler tarafından sınır değerlere uyma zorunluluğunun yanında proses verimliliği açısından da önemli bir parametredir. Endüstriyel filtrelerin toz tutma oranı ve filtrenin verimliliği, sürekli olarak toz ölçümü yapan cihazların kullanılması sayesinde analiz edilebilmektedir. Toz ölçüm yöntemlerinden biri olan geri saçılan ışık prensibi, toz emisyonlarının ölçülmesinde en verimli ve en güvenilir teknolojilerden birisidir.

10 Mart 2021

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.