slider-1920x400-yanma-teknolojileri 500x400-yanma slider-1920x400-yanma-teknolojileri 500x400-yanma

Yanma Teknolojileri

Monitörleme & Kontrol

Monitörleme & Kontrol

Durag, Hegwein
Video / Termografi

Video / Termografi

Durag
Ateşleme ve Yanma

Ateşleme ve Yanma

Durag, Hegwein, Smitsvonk
Suda Temassız Yağ Tespit Sistemleri

Suda Temassız Yağ Tespit Sistemleri

LDI ROW
Kühme Vanaları

Kühme Vanaları

KÜHME

Yanma teknolojileri, emisyon ve ortam havası izleme, çoklu gaz analizi, tünel sensörleri, çevre ve proses data yönetimi konularında sunduğu çözümlerle global öncü ve pazar liderlerinden biri olan DURAG Group firmasının, modern ve son teknoloji olarak sunduğu yanma teknolojileri markalarının, Türkiye'deki tek yetkili satış ve teknik servis partneri Set Teknik olarak endüstriyel alanda çözümler sunuyoruz.

DURAG Group ürün yelpazesinde bulunan ve güvenli ateşleme, kontrollü yanmanın yanı sıra çeşitli ateşleme sistemlerinin de izlenmesi ve kontrolünü sağlayan Yanma teknolojisi ürünlerini; Durag, Durag Process&Systems Technology, Smitsvonk  ve Hegwein markaları ile temsil etmekteyiz.

Yanma teknolojileri ürünlerimizin genel uygulama alanları içinde; çimento fabrikaları, demir-çelik fabrikaları, rafineriler, şeker fabrikaları, atık yakma tesisleri, enerji santralleri ve kimya tesisleri bulunmaktadır.

Müşterilerimizin  ihtiyaçlarına yönelik çok yönlü ve son teknolojiye sahip ürünlerimizi, sertifikalı ekipman ve güvenilir hizmet anlayışı ile 10 yılı aşkın satış ve teknik destek tecrübemiz ile sunmaktayız.

Yanma Teknolojilerinde Sık Sorulan Sorular

Soru: Yanma teknolojileri ürünlerinde bakım neden önemlidir?

Cevap: Bakım prosedürleri ve süreleri ürünlere göre farklılık göstermektedir. Bakım yapılmaması durumunda; performans düşmesi, üretim aşamasında ürünler kaynaklı problemler ve daha fazla sarf tüketimi gibi problemler ortaya çıkar. Bu sebeple ürünler için üretici tarafından önerilen bakım prosedürlerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Soru: Yanma teknolojileri ürünlerinin montajı ve kurulumları nasıl yapılır?

Cevap: Kurulum, alıcı firma ya da firmamız tarafından yapılmaktadır. Kurulum esnasında ürünün doğru konumlandırılması, bağlantıların doğru bir şekilde yapılması, ürünlere ait kullanma kitaplarındaki prosedürlerin takip edilmesi ve en önemlisi güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Yanma teknolojileri ürünlerinin her biri için ürün montaj ve devreye alınması konusunda firmamız uzman kadrosu ile sizlere destek vermektedir.

Soru: Pilot brülörler nerelerde kullanılır?

Cevap: Pilot brülörler, genellikle endüstriyel ısıtma sistemlerinde kullanılır. Bu sistemler, büyük tesislerde kullanılan sanayi fırınları, kazanlar, ocaklar ve diğer yüksek ısı gerektiren uygulamalar gibi çeşitli endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır.

Soru: Alev monitörü seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Cevap: Alev monitörlerinin seçimleri yapılırken uygulamanın tipi, yakıt tipi, çeşitli güvenlik standartları, alevin karakteristiği ve ortam koşulları gibi faktörlere bağlı olarak uygun alev monitörünün seçilmesi gerekmektedir.

Soru: Ateşleme brülörü nerelerde kullanılır?

Cevap: Ateşleme brülörleri, genellikle yakıtın yanmasını başlatmak için kullanılır ve bir ateşleme kaynağı sağlamaktadır. Ateşleme brülörleri, özellikle büyük endüstriyel tesislerde kullanılan kazanlar, fırınlar, ocaklar, ısıtma sistemleri ve diğer yüksek ısı gerektiren endüstrilerde kullanılmaktadır.

Soru: Set Teknik Yanma Teknolojisi departmanı en çok hangi sektörlerle çalışıyor?

Cevap: Yanma teknolojileri genellikle enerji, kimya, petrokimya, çimento, demir-çelik gibi endüstriyel sektörlerde daha fazla çalışmaktadır.

Soru: Kompakt alev monitörleri nedir?

Cevap: Durag kompakt alev monitörleri, yanma sürecini gözlemlemek ve kontrol etmek için kullanılan bir cihazdır.  Endüstriyel fırınlar, kazanlar, ocaklar, ısıtma sistemleri ve diğer yanma cihazları gibi çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

Kompakt alev monitörleri, yanma alevini algılar ve bu verileri işleyerek yanma sürecinin kontrolünü sağlar. Ayrıca bu monitörler alevin varlığı, büyüklüğü ve hatta alev rengi ve kalitesi hakkında da bilgi sağlar. Bu ürünler bünyesinde hem alev sensörü hem de kontrol ünitesini barındırdığından kompakt alev monitörü olarak adlandırılırlar.

Soru: Çimento sektöründeki yanma teknolojileri çözümlerimiz nelerdir?

Cevap: Set Teknik, çimento üreticilerinin ateşleme, monitörleme ve yakma konularında en önemli yardımcılarındandır. Çözümleri sunarken, DURAG GROUP markasının yanma teknolojisi ürünleri kullanılmaktadır. Örneğin, DURAG marka alev monitörü olan D-LX 110, Hegwein gaz yakıtlı ateşleyiciler gibi ürünler ile fırın kameraları D-FS 2, D-FS 50 gibi ürünler kullanılmaktadır.

Soru: Enerji santrallerinde yanma teknolojileri çözümlerimiz nelerdir?

Cevap: Set Teknik, enerji sektöründe kullanılan yanma teknolojileri için gelişmiş çözümler sunmaktadır. Özellikle kömür, doğalgaz ve petrol yakıtlı enerji üretimi tesisleri için alev kontrol sistemleri konusunda uzmanlaşmıştır. Bu nedenle sektördeki birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Bu çözümleri sunarken, DURAG GROUP marka yanma teknolojisi ürünleri kullanılmaktadır. Örneğin, DURAG marka alev monitörü olan D-LX 110 ve D-LX 201 gibi ürünler, yüksek enerjili ateşleme sistemleri, Hegwein gaz ya da yağ yakıtlı ateşleyiciler ve fırın kameraları D-FS 2, D-FS 50 gibi ürünler kullanılmaktadır.

Soru: Demir-Çelik sektöründeki yanma teknolojileri çözümlerimiz nelerdir?

Cevap: Set Teknik demir-çelik sektöründe alev kontrol sistemleri, atık gaz yakma sistemleri, yakıt optimizasyonu ve enerji verimliliği gibi birçok çözüm sunmaktadır. Bu çözümler, demir-çelik sektöründeki işletmelerin daha verimli ve çevre dostu bir şekilde çalışmalarına yardımcı olmaktadır. Demir-çelik sektöründe Set Teknik olarak alev monitörleri, ateşleyiciler ve flare sistemlerinin yanı sıra, fırın içi kamera çözümlerini de sunmaktayız.

Soru: Yüksek enerjili ateşleyici kullanılan yerlerde nelere dikkat edilmelidir?

Cevap: Yüksek enerjili ateşleyicilerin kullanıldığı alanlar, patlamalar ve yangınlar gibi ciddi riskleri barındırdığı için bu cihazların kullanımı öncesinde, risk değerlendirmesi yapılması ve uygun güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Yüksek enerjili ateşleyicilerde alınması gereken önlemler ve gerekli uygulamalar için ürünlerin kullanımı öncesi, kullanma kitaplarının mutlaka okunması gerekmektedir.

Soru: Yüksek enerjili ateşleyicilerde çakmak ucunun ömrü nasıl uzatılır?

Cevap: Çakmak ucu, ateşleyiciye yeterli enerjiyi sağlamak için son derece önemlidir. Ürünün ömrünü uzatmak için doğru ateşleyici seçilmesi, ürünün temiz tutulması, zamanlı bakımların yapılması ve ürünün doğru kullanılması gerekmektedir. Bunların yanı sıra, geri çekme ünitesi de yüksek enerjili ateşleyicilerin güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için önemlidir. Geri çekme ünitesi kullanımı sayesinde çakmak ucu sıcak alandan çekilir ve maruz kaldığı etkenler azaltılır. Bu sayede sarf malzeme olan çakmak uçlarının ömrü uzatılabilir.

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın