turkak-kalibrasyon-laboratuvari 500x400-turkak-2 turkak-kalibrasyon-laboratuvari 500x400-turkak-2

Kalibrasyon Laboratuvarı

 

01-5TÜRKAK AKREDİTE KALİBRASYON HİZMETİ

Hangi Cihazlara Akredite Kalibrasyon Hizmeti Veriyoruz? 

Set Teknik Kalibrasyon Laboratuvarı olarak, Gaz Dedektörleri ve Gaz Analizörlerine laboratuvarda, müşteri sahasında ve mobil tesiste olmak üzere üç farklı lokasyonda akreditasyon kapsamımız dahilinde kalibrasyon hizmeti veriyoruz.

 

 

Akredite Kalibrasyon Hizmetini Nerelerde Yapıyoruz?ekran-goruntusu-1740-2

Akredite kalibrasyon hizmetimiz; kendi laboratuvarımızın yanı sıra saha (müşteri sahası) ve mobil tesisi de kapsamaktadır.
Özellikle mobil tesiste, kendi alanımızda akredite kalibrasyon hizmeti veren ilk firma olmanın sorumluluğunu alarak bir öncülüğe imza atmış bulunmaktayız.

Kalibrasyon laboratuvarımızda müşteri talebi doğrultusunda istenilen ortam koşulları sağlanarak cihazlar şartlandırılabilir. Set Teknik olarak kapsamımızdaki saha (müşteri sahası) ve mobil tesis seçenekleri ile laboratuvar ortamı dışında çalışan cihazlarınızın kendi çalışma ortamlarında şartlandırılarak kalibre ettirir ve böylece cihazlarınızın kendi çalışma düzenlerinde daha doğru ölçüm sonuçları vermesini sağlamış olursunuz.

Çalışma ortamınıza uygun seçenekleri değerlendirebileceğiniz akredite kalibrasyon hizmetinde detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Teklif talepleriniz ve sorularınız için kalibrasyon@setteknik.com.tr mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

SET TEKNİK TÜRKAK Kalibrasyon Laboratuvarı Kapsamı Nedir?

Ölçüm Büyüklüğü

Ölçüm Aralığı

Karbonmonoksit (CO) / Azot (N2) İçerisinde  95,00 µmol/mol ≤ C ≤ 105,00 µmol/mol
Karbonmonoksit (CO) / Azot (N2) İçerisinde  152,00 µmol/mol ≤ C ≤ 168,00 µmol/mol
Karbonmonoksit (CO) / Azot (N2) İçerisinde  346,75 µmol/mol ≤ C ≤ 383,25 µmol/mol 
Karbondioksit (CO2) / Azot (N2) İçerisinde  0,95 cmol/mol ≤ C ≤ 1,05 cmol/mol
Karbondioksit (CO2) / Azot (N2) İçerisinde  2,38 cmol/mol ≤ C ≤ 2,63 cmol/mol 
Karbondioksit (CO2) / Azot (N2) İçerisinde  3,8 cmol/mol ≤ C ≤ 4,2 cmol/mol 
Azotmonoksit (NO) / Azot (N2) İçerisinde  47,5 µmol/mol ≤ C ≤ 52,5 µmol/mol 
Azotmonoksit (NO) / Azot (N2) İçerisinde  142,5 µmol/mol ≤ C ≤ 157,5 µmol/mol
Azotmonoksit (NO) / Azot (N2) İçerisinde  570 µmol/mol ≤ C ≤ 630 µmol/mol
Oksijen (O2) / Azot (N2) İçerisinde  5,7 cmol/mol ≤ C ≤ 6,3 cmol/mol 
Oksijen (O2) / Azot (N2) İçerisinde  17,1 cmol/mol ≤ C ≤ 18,9 cmol/mol 
Oksijen (O2) / Azot (N2) İçerisinde  19,9 cmol/mol ≤ C ≤ 21,99 cmol/mol
Kükürtdioksit (SO2) / Azot (N2) İçerisinde  66,5 µmol/mol ≤ C ≤ 73,5 µmol/mol
Kükürtdioksit (SO2) / Azot (N2) İçerisinde  285 µmol/mol ≤ C ≤ 315 µmol/mol 
Kükürtdioksit (SO2) / Azot (N2) İçerisinde  665 µmol/mol ≤ C ≤ 735 µmol/mol 
Metan CH4 / Kuru hava içerisinde  2,09 cmol/mol ≤ C ≤ 2,31 cmol/mol 
Hidrojen Sülfür H2S / Azot (N2) İçerisinde  23,75 µmol/mol ≤ C ≤ 26,25 µmol/mol 
Hidrojen Sülfür H2S / Azot (N2) İçerisinde  23,275 µmol/mol ≤ C ≤ 26,775 µmol/mol

Firmamızdan Akredite Kalibrasyon Hizmet Almanın Sağlayacağı Avantajlardan Bazıları Nelerdir?

• Laboratuvar akreditasyonu, teknik yeterliliğin güvenilir bir göstergesi olarak hem ulusal hem de uluslararası yüksek saygınlığı ifade eder.

• Laboratuvar akreditasyonu, TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17025:2017 standardına göre laboratuvarların yeterliliğinin resmi olarak tanınmasını sağlayarak, müşterilere ulusal ve uluslararası izlenebilir deney, analiz ve kalibrasyon hizmetlerini sunar.

• TS EN ISO/IEC 17025:2017 standardı gereklilikleri sayesinde, TÜRKAK tarafından tüm standart gereklilikleri denetlenerek tüketicilere daha güvenli hizmet ve ürünler sunulmasını sağlar.

• Herhangi bir uluslararası gümrük geçişi sırasında deney, analiz ve kalibrasyon hizmetinden alınan akreditasyonlu sertifika sayesinde, işlemin tekrarı gerekmeyerek buradan doğacak ticari kaybı önler.

• TS EN ISO/IEC 17025:2017 standardı gereklilikleri sayesinde, risklerden ve diğer sorumluluklardan doğan maliyetleri azaltır. 

• Kalibrasyon hizmeti, uygulandığı sistemin iyileşmesini ve kalite yönetiminin gelişmesini sağlar. 

• TS EN ISO/IEC 17025:2017 standardı gereklilikleri sayesinde, şirket içi iletişimi ve personelin yetkinliklerinin güçlendirilmesini teşvik eder. 

Akredite Kalibrasyon Kapsamımıza ulaşmak için TIKLAYINIZ!
TÜRKAK Akredite Kalibrasyon Laboratuvarı sunumumuza ulaşmak için TIKLAYINIZ!
 
 mobil                                                       20220829_112003

TÜRKAK Kalibrasyon Hizmeti Nedir?

TÜRKAK akreditasyonu, kalibrasyon hizmeti için beyan edilen kapsamda standart, referans cihaz, kalibrasyon metodu, ortam şartları, personel, kalite sistemi ve dokümantasyonunda izlenebilirlik sağlayarak, yeterli alt yapıya sahip olduğunun denetlenerek onaylanmasıdır.

TS EN ISO/IEC 17025:2017 Akreditasyonu Nedir?

Laboratuvarların akreditasyonu, hizmet verdiği alana göre ISO tarafından kabul görmüş ve geçerli bir standarda uygun olarak; teknik ve kalite donanımlarının değerlendirilip uygunluk almasıyla sağlanır. Kalibrasyon laboratuvarları için bu değerlendirme ISO tarafından yayınlanan TS EN ISO/IEC 17025:2017 standardı ile sağlanmaktadır. Kalibrasyon laboratuvarlarının akreditasyonu bu standarda göre yapılmaktadır.

Akredite Kalibrasyon Laboratuvarı Nedir?

Akredite kalibrasyon laboratuvarı, uluslararası standartlar temel alınıp uygunluk değerlendirmesi yapılarak akredite olmuş bir laboratuvardır. Akredite kalibrasyon laboratuvarları bu akreditasyonla verdiği kalibrasyon hizmetini uluslararası geçerli düzeye çıkararak, hizmeti ve sonuçlarının kalitesi güvence altına alır.

Set Teknik olarak, TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17025:2017 standardına göre denetlenerek akredite edilmiş ve AB-0277-K kodu ile kalibrasyon laboratuvarı hizmetini vermekteyiz. Akreditasyonla amacımız, verdiğimiz kalibrasyon hizmeti sonuçlarının güvenilirliğini sağlamaktır.

Gaz Dedektörleri ve Analizörleri için Kalibrasyon Sertifikası Nasıl Alınır?

Akredite kalibrasyon hizmeti, sabit veya portatif (taşınabilir) gaz dedektörleri ve gaz analizörlerinin uygun ortamda, izlenebilir referans gaz tüpleri ile akredite kalibrasyon metodu kullanılarak yetkin personel tarafından gerçekleştirilmesiyle yapılır. Kalibrasyon Hizmeti sonuçları tarafınıza Akredite Kalibrasyon Sertifikası ile iletilmektedir, bu sertifika uluslararası düzeyde geçerli, doğruluğu onaylanmış bir hizmet sertifikasıdır. Böylece cihazınızın doğruluğunu dünyanın her yerinde güvence altına alabilirsiniz.

 
×

Teklif İste

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın