TEKNİK EMNİYET

Sabit gaz dedektörleri, portatif (taşınabilir) gaz dedektörleri, alev dedektörleri, kontrol üniteleri, örnekleme sistemleri, uyarı ekipmanları, ölçüm tüpleri, semi hi-tech grubu gaz ölçerler ve endüstriyel iş güvenliği ekipmanları ile profesyonel çözümler sunmaktayız.

Firmamız; portatif ve sabit gaz algılama ve alev algılama dedektörleri konusunda 15 yılı aşkın teknik ve satış tecrübesine sahip olup, Honeywell Analytics firmasının Türkiye yetkili distribütörüdür. Uygulamaya özel en uygun çözümleri sunabilmek adına satış öncesi saha ziyaretlerinde alanında uzman kişiler tarafından sorularınız yanıtlanarak çözüm sunabilmekteyiz. Kişisel Koruyucu Donanım (KKD) kapsamında kullanılan solunum ekipmanları için DPI Sekur firması Türkiye yetkili distribütörüyüz.

Yanıcı-patlayıcı ve toksik gaz algılama cihazları iki farklı türde karşımıza çıkar.

Teknik Emniyet Kataloğu İçin Tıklayınız.

 

Portatif (taşınabilir) gaz dedektörleri bir tür kişisel koruyucu donanımdır. Çalışan personelin oluşabilecek gaz tehlikelerinden korunmasını amaçlar. Cihazlar personelin çalışma alanını sürekli izlediği ve bireysel alarm verme özelliğiyle sabit detektörlere nazaran çalışanın korunmasında daha geniş bir alana hitap eder. Sabit ve portatif gaz dedektörlerinin birlikte kullanılması durumunda çevrenin ve kişilerin gaz tehlikelerinden korunma seviyelerini daha üst noktalara getirebilmektedir.

Sabit gaz ve alev algılama sistemi yanıcı-patlayıcı, toksik ve oksijen gaz tehlikeleri ile alev algılama için kullanılırlar. Sabit gaz ve alev algılama sistemlerini dedektörler, kontrol üniteleri ve uyarı ekipmanları olarak üç ana başlıkta inceleyebiliriz.

Zehirli gazların ortama karıştığı veya karışma ihtimali olan bölgelerde çalışma yapılması durumunda, insan sağlığını korumak için solunum ekipmanları kullanılmaktadır. Kullanılacak ekipmanların uygulamaya uygun olarak seçilmesi ve standartları karşılaması riskleri en aza indirmek için önem arz etmektedir.

Set Teknik olarak; tesislerde algılanacak gazlarla ilgili risk değerlendirmesi yaparak uygun ekipman seçimlerinde yardımcı olmaktayız. Bununla beraber, tüm potansiyel tehlikelerin tanımlanması ve oluşabilecek senaryoların belirlenmesinde son kullanıcının sorumluluğu bulunmaktadır.

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.