blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Satış ve Teknik Hizmetler Direktörümüz Sn. Öznur Sun'un Cementürk Dergisi'ndeki “2021-2022 Yılının Değerlendirilmesi” ile İlgili Röportajı

dergi-haber-01Ekonomik dalgalanmaların çok sık yaşandığı, pandeminin etkilerini dolaylı ve doğrudan sürdürdüğü ve belirsizliklerle dolu bir yılı geride bıraktık. Genel olarak 2021 yılının nasıl geçtiğini değerlendirir misiniz?

Bir önceki yıl hayatlarımıza giren pandemi kelimesini 2021'in tamamında deneyimlemeye devam etmiş olmamız, çalışma yöntemlerimizde yapmış olduğumuz değişikliklerin düzenlenmesi ve geliştirilebilmesi için bizlere bir platform sağlamış oldu. Ülkemizde yaşanmış olan orman yangınları ve müsilaj hepimizi derinden etkilemekle birlikte doğamızın korunması ve bizlerin de bizi çevreleyen koşulların daha da fazla farkına varmamıza sebep oldu. Firmamızın da çalışma alanlarının sadece tesislere değil aynı zamanda çevresel faktörlerin kontrol edilebilmesiyle doğaya katkıları dolayısıyla yaptığımız işin anlamı daha fazla önem kazandı. Tüm bu bilinçle birlikte, temsil ettiğimiz markaların da gücüyle gücümüze güç katmaya devam ettiğimiz bir yıl oldu. Genişleyen ürün portföyümüzle farklı proseslerde yeni çözümler sunmaya başlarken, çalıştığımız tüm alanlarda çözüm odaklı mühendislik hizmeti vermeye devam ettik.   

 

2021 yılında ülkemizde ve dünyada birçok sektörü derinden etkileyen çok sayıda olay yaşandı. Özellikle ekonomik anlamda değerlendirdiğinizde 2021 yılına damga vuran olaylar, gelişmeler hangileriydi?

2021 yılında çok sayıda olay yaşandı ve bu olayların birçoğunun da etkisini hissetmeye devam ediyoruz ve bir süre de etmeye devam edecekmişiz gibi görünüyor. Dünya genelinde pandeminin materyal teminine etkisi, çalıştığımız her alanda önümüze çıkan en büyük engel oldu ve etkisinin 2022 yılında da süreceğini düşünüyoruz. Benzer şekilde lojistik ağının da etkilendiği bir yıl oldu.  Tüm bunlar da üretim maliyetlerinin artmasına neden olurken, bilinmez piyasa koşullarıyla da birleşerek yatırım maliyetlerinin artmasına sebep oldu. Aslında tüm yaşanılan olayların birbiriyle bağlantısı olması nedeniyle de yaşanılan olaylardan etkilenmeyen bir alan olmadı diyebiliriz. 2021 yılı bize daha esnek olmayı ve daha az maliyetle daha verimli çözümler sunmamız gerektiğini yaşatan bir yıl oldu. 

oznur_sun_roportaj-3Siz şirket olarak 2021 nasıl kapattınız? Hedeflerinize ulaştınız mı? Ne tür gelişmeler yaşadınız?

Firmamız kurulduğu günden bugüne kadar her yıl büyüme gösteren ve sunduğu çözümlere yenilerine eklemeyi hedefleyen bir firma oldu. Bu hedeflerimizden sapmadığımız ve gelişmeye devam ettiğimiz başarılı bir yıl oldu. Yılı hedeflediğimiz cironun %9 üzerinde kapatmış olmamız 2022'ye daha güçlü başlamış olmamıza imkân sağladı. Sunduğumuz yeni çözümlerle farklı sektörlerde öncü olmaya devam ettik. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemle birlikte yıl içerisinde müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar yaparak bunları ölçebildiğimiz ve gelişime yönelik yatırımlar yaptığımız bir yıldı. Tüm zorlu koşullara rağmen çalışanlarımızın çalışma koşullarını da iyileştirmeye yönelik aksiyon aldık ve şirket içi eğitimlerimize devam ettik. Çalıştığımız alanlardaki uzmanlığımızı müşterilerimize daha iyi aktarabilmek adına yıl içerisinde çok sayıda sektöre ve uygulamaya özel blog yazılarımızla müşterilerimize ulaşmaya devam ettik.

Sizin firma olarak yeni yıla dair strateji ve hedefleriniz nelerdir?

2022 yılında en önemli hedefimiz her zaman olduğu gibi en doğru ve kaliteli çözümleri sunmaya devam etmek ve hizmet kalitemizi de geliştirme yönünde yatırımlar yapmak olacaktır. Sözleşmeli hizmet verdiğimiz müşterilerimize ayrıcalıkların da sunulacağı bir hizmet paketi üzerinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 2022 yılında odaklanacağımız bir diğer önemli konu ise dijital dönüşüm olacak. 2023 yılında hayata geçireceğimiz dijital bir alt yapıyla hem şirket içi hem de şirket dışında daha hızlı ve verimli çalışmayı hedefliyoruz.

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız.

Paylaş:
İlgili Ürünler
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın