blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

100. Blog Yazımızı Yayınladık! Set Teknik Çalışanları Blog Hakkında Neler Söyledi?

blog_100-blogyazisiCanberk Elmal

(İç Teknik Hizmetler ve Operasyon Servis Mühendisi)

"Web sitemizde yayınlanan blog yazıları, özellikle yeni cihazlarla ilgili fikir edinmemiz konusunda çok yardımcı oluyor. "Hangi durumda, sektörde, yapıda veya sistemde, hangi cihaz kullanılmalı?", "Potansiyel tehlike veya suistimale açık durumlar nedir?" gibi konularda açıklayıcı ve cevaplayıcı bilgiler oldukça faydalı oluyor. Aynı zamanda sektörle ilgili güncel bilgileri edinme şansımız da oluyor. Teknik servis olarak zaman zaman müşterilerimizle iletişim kurmamız gerekebiliyor ve bazı genel bilgi gerektiren sorularla karşılaştığımızda, kendilerini daha detaylı ve açıklayıcı bilgi içeren blog yazılarımıza yönlendirme imkanımız oluyor."

 

Ertan Aydemir

(Çevre Teknolojileri ve Proses Gaz Analiz Sistemleri Bölüm Yöneticisi)

"Web sitemizde yer alan blog yazıları, portföyümüzde yer alan ürünlerin, proseslerde nasıl ve hangi amaçla uygulandığı konusunda bizlere bilgi vermenin yanı sıra, ekipman ve gazların teknik özellikleri hakkında özel ve ulaşılması güç bilgileri sunmaktadır. Müşterilerimizin ve ekibimize yeni katılan değerli çalışanlarımızın gaz analiz, gaz algılama, yanma teknolojileri ve servis hizmetleri konularında ağırlıklı olarak yabancı kaynaklardan ulaşabilecekleri özel içeriklere, Türkçe olarak ulaşmalarını sağlamaktadır. Bunlara ek olarak ekipman ve uygulamalar için ulaşılabilecek teorik bilgilere, yıllardır sürdürdüğümüz saha tecrübelerimizin eklenmesiyle ortaya çıkan blog yazıları; teoride ön görülemeyen noktalara ışık tutarak, uygulamalarda ortaya çıkabilecek problemleri en aza indirgemeyi sağlamaktadır."

 

Güldenay Tamergil

(Pazarlama Bölüm Yöneticisi)

"Web sitemizde oluşturduğumuz blog yazılarımızın 100. yazısına ulaştık. Ürün tanıtımlarını, uygulamaları, ölçüm teknolojilerini, sektörlere özel çalışmaları, yeni yasa ve tebliğleri anlattığımız blog bölümünde düzenli olarak ortalama her iki haftada bir yazı çıkarmaya çalışıyoruz. Satış bölümümüzde çalışan değerli mühendislerimizin bilgi birikimlerini, tecrübeleri ve araştırmaları ile harmanlayarak hazırladığı yazıları; müşterilerimize, potansiyel müşterilerimize, ilgili sektörlerde çalışan firmamızı takip eden kişilere, firmamızda yeni işe başlayanlara ve üniversitede alakalı bölümlerde okuyan yakın zamanda iş hayatına atılacak öğrencilere ulaştırmaktan mutluluk duyuyoruz. Firmamızın birçok pazarlama faaliyetinin yanı sıra özellikle blog bölümümüze çok fazla önem vermemizin sebebi bilgi kütüphanesi olmasıdır. Müşterilerimizden blog hakkında gelen güzel yorumlarla da yaptığımız işe duyduğumuz heyecan artmaktadır."

 

Hüseyin Kaynar

(Teknik Emniyet Satış ve İş Geliştirme Yöneticisi) 

"Blog yazılarımızın birden fazla önemi ve katkısı bulunuyor. Tabii ki en başta müşterilerimize bilgi sunmak ve onlara ulaşmak. Aynı zamanda firmamızı bir online kütüphane haline getiriyoruz. Kendi tarafımızdan baktığımızda öğretici olması çok önemli. Özellikle yazacağım blog yazılarını seçerken içerisinde bilmediğim konuların olmasına dikkat ediyorum ki araştırırken öğreneyim. Bunun yanında farklı bölümlerce hazırlanan yazılarda dağarcığımızın ve sektöre bakışımızın gelişmesine katkıda bulunuyor. 1000. Blog yazısında buluşmak üzere…"

 

Merve Yıldırım

(Teknik Emniyet Satış Destek ve Ürün Yöneticisi)

"Blog yazılarını hazırlarken sade bir anlatım tarzıyla en temel konulara değinmeye özen gösteriyoruz. Sektöre özel hazırladığımız blog yazılarında, ilgili sektörün tehlikelerine dikkat çekerken ürün tanıtımı yazılarımızda ise müşterilerimize sunabileceğimiz çözümlerimizden bahsediyoruz. İşin en sevindirici kısmı ise elbette blog yazımızı okuyarak bize ulaşan, soru soran müşterilerimizle konuşmak oluyor. Yaptığımız işin karşılık bulduğunu görmek oldukça motive edici."

 

Murat Uzunal

(Teknik Hizmetler Müdürü)

"Blog yazılarında hem genel bilgiler hem literatür bilgileri olabiliyor. Bazı standartlarla beraber uygulama örneklerinden bahsedilmesi faydalı olabiliyor. Başkaları benzer sorular sorduğunda ve o an tüm bilgiler aklınıza gelmediği zaman, web sayfasındaki ilgili blog yazısına yönlendirebiliyoruz. Cevap vermiş olsak da web sayfasında da bununla ilgili blog yazısı olduğunun bilgisini vermek, o kişi için ekstra faydalı olabilir. Hem ilgili kişiyi bilgisiz ve çözümsüz bırakmıyoruz hem de web sayfasının tanıtımı yapılmış oluyor."

 

Özlem Şit

(Teknik Emniyet Satış Destek Mühendisi)

"Yeni işe başlamış olduğum bu dönemde hem sektörel tehlikelerin içeriklerini hem de oluşabilecek tehlikelere karşı alınacak önlemleri daha net anlamamda pekiştirici bir unsur oldu. Gazlar hakkında verilen detaylı bilgiler çok önemli ve dikkat çekiciydi. Bunun yanı sıra ölçüm teknolojileri, dedektör yapıları gibi konularda da ön fikir edinmemi sağladı."

 

Öznur Sun

(Satış ve Teknik Hizmetler Direktörü) 

"Uzmanlık alanlarımızla ilgili blog hazırlamaya başlama fikrinin doğmasından bugüne kadar geçen sürede, öncelikli hedefimiz çalışma alanlarımızda kazandığımız bilgileri paylaşmak ve fayda sağlayabilmekti. Bu hedef odağında yazılarımıza ara vermeden devam edebiliyor olmamız ve her geçen sene de içerik kalitemizin artıyor olması çalışma arkadaşlarımızın özverisi ve sonsuz destekleriyle gerçekleşmektedir. Çalışma konularımızda lider ve yol gösterici olabilmemizde destek ve emek veren tüm çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz."

 

Polat Karadayı

(Teknik Hizmetler Satış Destek Uzmanı)

"Yayınlanan blog yazılarımızın belirli bir rutin ile yayınlanması ve sürekli farklı içeriklere sahip olması, bizler ve müşterilerimiz için çok değerli bir bilgi kaynağı haline gelmiştir. Birçok konu ve içeriğe sahip blog yazılarımız sayesinde sorularımıza cevap bulabildiğimiz yeni bir adres olmuştur."   

 

Tolga Yardım

(Yanma Teknolojileri Bölüm Yöneticisi)

"Set Teknik ailesinin her bir bireyinin saha tecrübelerinin ve teknik bilgilerinin çalıştığımız ve çalışabileceğimiz ya da ihtiyacı olan herkese aktarabileceği birçok bilgi mevcut. Bu bilgiler çok nadir, önemli ve ulaşılması güç olsa dahi blog yazılarımız sayesinde herkese ulaşılabilir oluyor. Saatlerce kütüphanede geçirilecek zaman sonra dahi ulaşılması mümkün olmayan ve tecrübe ile yıllarca süren çalışmanın sonucunda ulaşılabilen birçok bilginin ve kritik detayların sadece ürün bazlı değil, proses ve çalışma hayatına da katkı sağlayacak şekilde sunulabilmesini sağlayan blog yazılarının ne kadar kıymetli olduğunu paylaşmak isterim. Çıkarılan her yeni blog yazısı, hem bizlerin tecrübesinin artmaya devam ettiğini hem de üretime katkımızın sadece ürün satışı ile değil, bilgi paylaşımı ile de devam ettiğinin en güzel kanıtıdır."

 

 

Paylaş:
İlgili Ürünler
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın