blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Demir-Çelik Sektöründe Smitsvonk Flare Çözümleri

demir-c-01Demir-çelik üretim sürecinde yüksek sıcaklıklar ve yoğun gaz emisyonları söz konusu olduğundan, bu sektörde çevre koruma konusu oldukça önemlidir. Bu nedenle Smitsvonk gibi lider endüstriyel yanma çözümleri sağlayıcıları, bu sektörün sürdürülebilirliği için önemli bir rol oynamaktadır.

Smitsvonk, demir-çelik endüstrisinde yaygın olarak kullanılan flare sistemleri üreten bir şirkettir. Flare sistemleri, endüstriyel tesislerde bacalardan yayılan gazların doğru bir şekilde yakılması ve atmosfere salınımının önlenmesi için tasarlanmıştır. Bu sistemler, özellikle demir-çelik üretimi sırasında ortaya çıkan tehlikeli gazların kontrol edilmesinde ve emisyonların azaltılmasında etkilidir.

smitsvonk-1-3

Demir-çelik üretiminde, fırınlar yüksek sıcaklıklarda çalıştığından dolayı üretim sürecinde bir dizi zararlı gaz üretilir. Bacalardan çevreye atılacak olan bu zararlı gazlar, Smitsvonk flare ürünleri tarafından yakılır. Bu yöntem, gazların doğru bir şekilde yakılmasını ve atmosfere salınımının önlenmesini sağlar. Flare sistemleri, tesisin fırınında oluşan zararlı gazları yönetmek ve çevresel etkilerini azaltmak için kullanılır.

Smitsvonk flare ürünleri, demir-çelik sektöründeki endüstriyel tesislerin çevresel ve enerji verimliliği hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur. Bu sistemler, doğru tasarım ve uygulama ile tesislerin işletme maliyetlerini düşürürken, çevreye zararlı gaz emisyonlarını azaltmaktadır.

Smitsvonk, özellikle kok fırın gazı konusunda dünya üzerinde birçok referansa sahiptir. Bu tecrübesi ile kok fırın gazlarının direkt kıvılcım ile ateşlenmesi üzerine uygulamaları bulunmaktadır.

smitsvonk-2-2

Direkt Kıvılcım Ateşleme Sistemlerinin, Kok Fırın Gazı Flarelerinde Avantajları:

 • Aşırı koşullar altında bile güvenilir bir ateşleme sağlar.
 • Flame Front Pilotlara göre ateşleme çok daha hızlı gerçekleşir.
 • Gaz tüketimi olmadığından önemli tasarruf imkanı sunar.
 • Pilot brülörü için gaz hatları, valfler, enstrümantasyon veya elektrik kontrol sistemi gerektirmediğinden yatırım maliyetleri de azaltılır.
 • Buji, işletimini; nem, su, yağ ve kirden etkilenmeden sürdürebilmesi ve kendini temizleyebilmesi özellikleriyle oldukça kullanışlı bir parçadır.
 • Çalışma gerilimi, yüksek gerilim sistemlerine göre daha düşüktür (Örn. yaklaşık 10 kV'ye karşı 3 kV).
 • Düşük gerilimli buji ömrü daha uzundur.
 • Güç tüketimi, yüksek gerilim sistemlerine göre daha düşüktür (Örn. 150 VA'ya karşı 47 VA).

 

smitsvonk-3-2

Durag-Smitsvonk Sistemlerinin Avantajları:

 • Tam ateşleme sistemi, lans, bağlantı elemanı, kablo ve ateşleme ünitesi içermektedir.
 • Sağlam yapısı ile yüksek sıcaklıklara dayanabilmektedir.
 • Flarelarda doğrudan kıvılcım ateşlemesi konusunda, yılların deneyimine sahiptir.
 • Ateşleme kablosu uzunluğunda sınırlama yoktur.
 • Sürekli ateşleme için uygundur ve %100 elektronik ateşleme ünitesine sahiptir.
 • Ürünlerinin, farklı uzunluk ve seçenekleri mevcuttur.
 • Dünya genelindeki ofis ve temsilcilik ağları bulunmaktadır.

smitsvonk-4-3

Smitsvonk, ‘'flare ünitelerinin doğrudan elektrikli ateşlemesi'' konusunda yılların deneyimine sahiptir. Yüksek enerjili ve son derece güvenilir bir kıvılcım kullanarak, nem ve kirlilik gibi dış etkenlerden etkilenmeyip, güvenli bir şekilde flare'ın istenmeyen gazı ateşlemesini ve yanmasını garanti eder.

Ateşleme sistemi, bu endüstri türleri için tipik olan uzun işletme ve bakım döngülerine dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

 

 

 

 

 

Smitsvonk Flare Sistemleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Smitsvonk'un Flare Sistemleri, Demir-Çelik Endüstrisinde Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Smitsvonk'un flare sistemleri, demir-çelik endüstrisinde zararlı gazların kontrol edilmesi ve emisyonların azaltılması amacıyla kullanılır. Üretim sürecinde oluşan tehlikeli gazların doğru bir şekilde yakılmasını sağlar ve atmosfere salınımını önler.

Demir-Çelik Tesislerinin Çevresel ve Enerji Verimliliği Hedeflerine, Smitsvonk'un Flare Ürünlerinin Katkıları Nelerdir?

Smitsvonk'un flare ürünleri, doğru tasarım ve uygulama ile demir-çelik tesislerinin işletme maliyetlerini düşürürken, çevreye zararlı gaz emisyonlarını azaltarak, çevresel sürdürülebilirliği destekler. Ayrıca gaz tüketiminin olmaması tasarruf imkanı sunar.

Smitsvonk Sistemleri, Kok Fırın Gazı Flarelerinde Hangi Avantajları Sunar?

Durag-Smitsvonk sistemleri, kok fırın gazı flarelerinde aşağıda yer alan avantajları sunar:

 • Tam ateşleme sistem; lans, bağlantı elemanı, kablo ve ateşleme ünitesini içerir.
 • Sağlam yapısı sayesinde yüksek sıcaklıklara dayanabilir.
 • Yılların deneyimi sayesinde direkt kıvılcım ateşlemesi konusunda güvenlidir.
 • Ateşleme kablosu uzunluğunda sınırlama yoktur.
 • Sürekli ateşleme için uygundur ve %100 elektronik ateşleme ünitesine sahiptir.

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız.

 

Paylaş:
İlgili Ürünler
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın