blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Honeywell'in Yeni Ürünleri ile Tanışın!

honywell_yeni_urunleri_2020-3

Honeywell Yeni Ürünler (2019-2020) 

Günümüzde otomasyona yönelimin artışı ile birlikte çalışma sahalarının büyümesi, tek başına çalışmaların da artışını beraberinde getirmiştir. Buna istinaden sabit gaz algılama sistemlerinin beraberinde portatif gaz dedektörleri hem hassasiyet, hem de hareket halinde bir çalışan açısından ortamdaki tehlikeli gazların algılanması ve önlem alınması açısından mutlak önem arz etmektedir.

Özellikle ulaşılması zor alanlarda veya izlenecek ortamın hareket halinde olduğu durumlarda portatif dedektörler  tercih edilmektedir. Aynı zamanda ekiplerin sürekli takibi ve tek başına çalışan personelin güvenliğinin sağlanması ciddi zorlukları beraberinde getirmektedir. Saha personelinin tehlikede olduğu durumlarda bulundukları konumun saptanması ve hızlı yanıt süresi de bir o kadar önem teşkil etmekte. Tüm bu nedenler göz önünde bulundurulduğu zaman yeni nesil gaz dedektörleri, gaz algılama sistemleri, kontrol panelleri ve yazılımlarında konum servisleri ve kablosuz iletişimin entegrasyonuna yönelimde artış gözlemlenmektedir.

Bu yazımızda Honeywell'in bu alanda en yeni ürünlerini beraber inceleyeceğiz.

bwsolomain_x

BW Solo

Tek tuş üzerinden ve mobil uygulama sayesinde eldivenle bile kolaylıkla kullanılabilen ve çalışmaya ara vermeksizin alarm verilecek aralıklar ve diğer ayarların da seçilebilmesine olanak sağlayan, tasarım ödüllü tek-gaz dedektörü BW Solo; aynı zamanda patentli IntelliFlash özelliği sayesinde cihazın yeşil veya kırmızı ışık ile uyarı vererek kalibrasyon durumu, gaz algılama değerleri ve pil değişiminin gerektiği durumlar hakkında da kullanıcıyı bilgilendirmektedir. Gürültülü ve yoğun çalışma ortamlarında da dahi kolaylıkla duyulabilen yüksek sesli alarm ve titreşim özelliği ile olası gaz tehlikelerinin gözden kaçmasının önüne geçebilmektedir.


IntelliDoX destek ünitesi ve Safety Suite uygulaması ile beraber kullanıldığında veri aktarımı, kalibrasyon ve gaz testlerinin kolay bir şekilde gerçekleştirilmesinin yanında, detaylı olay günlüklerinin Cloud üzerinden aktarımı ve uzaktan izlenebilmesine imkan sağlamaktadır.

Honeywell BW Solo aynı zamanda karbon monoksit, hidrojen sülfür ve oksijen gibi, tesislerde sık takip edilen gazlar için, hızlı algı süreli, ortalama 5 sene ömürlü, yeni nesil 1-Series sensöre sahip ilk tekli gaz dedektörüdür.

Ölçülebilen gazlar: H2S, CO, O2, NH3, SO2, HCN, CL2, NO, NO2, PH3, ETO, ClO2, O3, H2

bw-ultra-main_x

 

BW Ultra

Geniş ekranı ve gaz ölçüm değerlerinin alarm seviyesine yakınlığını grafiksel olarak da gösterebilmesi sayesinde Honeywell'in yeni multi-gaz ölçer, pompalı portatif dedektörü BW Ultra, geniş 1-Series sensör seçenekleri beraberinde hızlı yanıt süreleri sayesinde de ekstra güvenlik taahhüt etmektedir.

Yanıcı-patlayıcı gazlar, karbonmonoksit, hidrojen sülfür ve oksijen sensörleri beraberinde; sülfür dioksit, klor veya uçucu organik bileşikler gibi 14 çeşit gazı algılayabilen 5'inci bir sensör seçimi ile, örnekleme hortumu sayesinde kapalı ve dar ortamlardaki gaz yoğunluklarının, çalışanların ortama girmesinden öncesinde ölçülebilmesine olanak sağlayan BW Ultra, dayanıklı ve hafif bir tasarımı, kolay kullanılabilirlik ile bir araya getiriyor.

Ölçülebilen gazlar: H2S, CO, O2, %LEL, VOC, CO2, SO2, NH3, H2, CL2, NO2, HCN, NO

 

arearae-pro2_x

AreaRAE Pro

Honeywell'in yeni taşınabilir çoklu tehdit algılama monitörü;  toksik ve yanıcı-patlayıcı gazların beraberinde uçucu organik bileşikler (VOC), radyasyon ve gazlara ilişkin meteorolojik faktörleri (hava akım hızı ve yönü, sıcaklık, bağıl nem) izleyebilen AreaRAE PRO, aynı zamanda wifi teknolojisi sayesinde uzaktan konum bazında takip ve izlemeye de olanak sağlamakta, dayanıklı tasarımı geniş çaplı faaliyetlerde kullanıma uygun bir profil sunmaktadır.

MultiRAE modelleri ile aynı sensörleri kullanan AreaRAE PRO, 20 çeşit farklı sensörün 7 ayrı slotta kullanılabilmesine olanak sağlamakta, bu sayede tek bir sensör envanteri ile hem kişisel olarak, hem de faaliyet alanı içerisinde geniş kapsamlı bir takip ve emniyet olanağını tek bir yazılım arayüzü üzerinden sunabilmekte. 7 sensörün haricinde yüksek nem ve sıcaklıklara dayanıklı dahili PID dedektörü ile ortamdaki kimyasallar için hızlı ve kesin uyarılar verebiliyor. Üstelik tüm bu fonksiyonların beraberinde eldivenle kontrol için kolaylık sağlayan büyük tuşları, parlamaya dayanıklı ekranı ve bir çok dil desteğine sahip, anlaşılabilir arayüzü ile oldukça kolay bir kullanım deneyimine de imkan tanımaktadır.

AreaRAE PRO'nun şarj edilebilir ve değiştirilebilir lityum ion pili sayesinde 20 saate kadar kullanım süresine erişmek mümkün. 108 desibellik alarmı en gürültülü ortamlarda bile rahatlıkla duyulabiliyor. USB üzerinden bilgisayara bağlanarak tüm ayarları kontrol edilebiliyor, üstelik yakın zamanda eklenmesi planlanan Bluetooth teknolojisi ile akıllı telefonlar üzerinden bağlantı ve kontrol de mümkün olacak.

Ölçülebilen gazlar: VOC, %LEL, CO2, NH3, CO, CO H2 comp, ClO2, ETO, H2, HCl, HCN, HF, H2S, H2S HR, O2, SO2, NO, NO2, PH3

 

polygard-2_xx

PolyGard 2

3 ayrı sabit dedektör ve 8 adede kadar sensörü konfigürasyonunda barındırabilen kontrol ünitesi PolyGard 2; özellikle Honeywell Sensepoint XCL ve XRL dedektörleri için patentli RS-485 ModBus iletişim protokolü üzerinden, aşırı yüklemeler ve kısa devrelere dayanıklı, düşük maliyetli bağlantı ve kolay kurulum imkanı sağlayabilmektedir.

Kolay kullanıma elverişli arayüz ve ekranı beraberinde, alarm değerleri ve sensör hatalarını bildiren, "trafik ışığı" mantığına dayalı uyarı göstergeleri, dijital çıkışlar üzerinden harici alarm sistemlerine bağlantı sağlanarak da desteklenebiliyor.

 

touchpoint-plus-wireless-main-1

Touchpoint Plus Wireless

Honeywell'in 8 ile 16 adede kadar analog dedektör girişine imkan tanıyan, dokunmatik ekranlı, geniş yelpazede bir çok faaliyete uygun kontrol ünitesi Touchpoint Plus'ın yeni Wireless modeli ile artık portatif dedektörlerin de tek bir noktadan takip ve kontrolü dahili modem yardımıyla mümkün kılınmakta. Bu sayede tesisteki tüm gaz algılama sistemlerinin alarm ve hata uyarı durumları tek bir noktada gözlemlenebiliyor.

Bağlantı 64 ayrı kanal üzerinden sağlanabilmekte ve MeshGuard model dedektörlerin sadece gücünün açılması ile bağlantı otomatik olarak gerçekleştirilebilmektedir. Kendi içerisinde verilerin detaylı günlükleri saklanmakta ve konfigürasyona bağlı olarak bir kesinti durumunda 12 saate kadar güç sağlayabilen yedek bataryaları ile her olumsuz duruma karşı hazırlıklı olmayı taahhüt edebilmektedir.

 

Paylaş:
İlgili Ürünler
BW™ Solo

BW™ Solo

Honeywell
Honeywell BW Solo, tehlikeli alanda çalışan personelin sağlığını koruyan ve yangın-patlama riskini bünyesinde barındıran tesislerin güvenliğini sağlayan son teknoloji tek gaz ölçer dedektördür. H2S, CO, NH3, SO2, HCN, Cl2, NO, NO2, PH3, ETO, ClO2, O3, H2 vb. toksik ve boğucu gazları veya O2 seviyesinin ölçümünü yapabilir. Kolay açılıp/kapanabilir ve değiştirilebilen mevcut bataryası uzun bir süre (1 yıl) rahatlıkla kullanılabilir.
BW™ Ultra

BW™ Ultra

Honeywell
BW Ultra, kapalı alanlara girişte ve uzaktan örnekleme uygulamalarında kolay kullanım için özel olarak tasarlanmış pompalı tip multi gaz dedektörüdür. Gelişmiş sensör teknolojisi, gaz ölçümlerinde görünürlük, konfor ve bağlantı özellikleri sunar. H2S, O2, CO, yanıcı-patlayıcı gazlar; % LEL ve IR, CO2; IR, SO2, H2, NH3, VOCs; PID, Cl2, NO2, HCH, NO gazlarını algılamada kullanılır.
MultiRAE Pro

MultiRAE Pro

Honeywell
Radyasyon ve kimyasal algılama için kablosuz, taşınabilir pompalı multi gaz ölçer dedektördür. Tehdit ve alarm verilerini gerçek zamanlı olarak merkezi bir komuta istasyonuna kablosuz olarak iletme özelliği ile gelişmiş görünürlük ve farkındalık sunar. Gamma, O2, Yanıcı patlayıcı gazlar: %LEL, CO, H2S, CO2; IR, VOCs; NH3, Cl2, ClO2, ETO, HCHO, HCN, CH3-SH, NO, NO2, PH3, SO2 gazlarını algılamada kullanılır.
MultiRAE

MultiRAE

Honeywell
Gelişmiş VOC algılamalı kablosuz, taşınabilir pompalı multi gaz ölçer dedektördür. Piyasadaki en gelişmiş taşınabilir kimyasal gaz algılama dedektörüdür. Gaz sensörünün esnekliği ve kablosuz taşınabilirliğin rahatlığı sayesinde, bu çoklu gaz dedektörü çok yönlü ve özelleştirilebilirdir. Aynı zamanda herhangi bir yerden cihaz okumalarına ve alarm durumuna gerçek zamanlı erişim sağlar. O2, Yanıcı patlayıcı gazlar: %LEL, CO, H2S, CO2; IR, VOCs; PID, NH3, Cl2, PH3, ClO2, ETO, HCHO, HCN, CH3-SH, NO, NO2, SO2 gazlarını algılamada kullanılır.
Touchpoint Plus Wireless Kontrol Ünitesi

Touchpoint Plus Wireless Kontrol Ünitesi

Honeywell
Touchpoint™ Plus Wireless, yerleşik wireless modemi ile geleneksel kablolu dedektörlerle kombine edilmiş Honeywell RAE Systems Mesh-intelligent ile entegre olarak çalışabilen kontrol ünitesidir.
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın