blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Personeliniz ve İşletmeniz MicroRAE ile Kör Noktalarda da Koruma Altında

Personeliniz ve İşletmeniz MicroRAE ile Kör Noktalarda da Koruma AltındaMicroRAE portatif difüzyon tip gaz dedektörü aynı anda hidrojen sülfür (H2S), karbonmonoksit (CO), oksijen (O2), hidrojen siyanür (HCN) ve yanıcı gazları algılar. Ekranından anlık değere ulaşılabilir ve kablosuz veri aktarımı, Honeywell'in ConneXt güvenlik çözümleri ile uyumludur. Dedektörden gerçek zamanlı gaz verilerinin alınması, alarmların izlenmesi; çalışanın hareketsizlik durumunda, uzak bir konumdan dahi durumun fark edilmesini ve anında önlem alınabilmesini sağlar.

MicroRAE ile Gerçek Zamanlı İzleme ve Konum Takibi

Honeywell MicroRAE, çalışanların konumunu takip etmek için GPS yeteneğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde en kör noktalarda dahi alarm durumunda, kullanıcı konumunu anında belirleyebilir ve müdahale edilebilir. Gerçek zamanlı izleme ve konum takibi ile can ve mal kayıplarının önüne geçilebilir.

MicroRAE Kolay Kullanım İmkanı Sunuyor

MicroRAE, zorlu ortamlara dayanacak kadar sağlam ve yüksek IP sınıfına sahip iken aynı zamanda küçük, hafif ve kompakt tasarımı ile kullanımı kolaydır. Bu özelliği, kullanıcının dedektör varlığından rahatsız olmadan serbestçe hareket edebilmesine ve yapılan işe odaklanabilmesine imkan sağlar. Kullanımı kolay olduğundan dolayı personel, gaz dedektörlerinin nasıl çalıştığına değil daha çok işine odaklanabilir.

MicroRAE'nin NB-IoT Kablosuz İletişim Standardı

Bu serinin en büyük avantajlarından biri de kablosuz bir şebeke yapısı mevcutsa veya kablosuz alt yapı kurulamıyorsa dahi uzaktan gaz algılama kontrolü sağlanabilir. Cihazda bulunan NB-IoT kablosuz iletişim standardı, kullanıcısına üst düzey çözüm sunmaktadır.

MicroRAE'nin ConneXt Pro Yazılımı Tehlikelerin Anında Fark Edilmesine Yardımcı Olur

Cihaza ConneXt Pro yazılımı ile gaz alarmının konumunun ve şiddetinin anında belirlenmesine, tehlike altında bulunan personelin anında farkında olunmasına olanak sağlar. Bu sayede kurtarma ve tahliye konusunda daha iyi kararlar alınmasına ve çalışan güvenliği hususunda tedbirli olarak ilerlenmesine yardımcı olur.

MicroRAE ile personel ne kadar uzakta olursa olsun tüm alanlarda takip edebilir, olası bir gaz tehlikesi durumunda anında haberdar olunabilir. ConneXt Pro sayesinde tüm veriler kayıt altında kalır. Wireless, mesh wifi ve bluetooth ile bağlantı sağlanabilir. Bu bağlantının sağlanamayacağı noktalarda da NB-IoT teknolojisi devreye girmektedir. MicroRAE düşük maliyet ve geniş opsiyonları ile yüksek performans beklentisini karşılar.

MicroRAE Portatif Gaz Dedektörü 

MicroRAE Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

MicroRAE Hangi Sensör Teknolojilerini Kullanıcısına Sunar?

Katalitik ve elektrokimyasal sensör teknolojisini kullanıcısına sunar.

ConneXt Pro Hangi Avantajları Sunar?

Gaz algılama ve çalışanların bulunduğu yer hakkındaki verilerle uzaktan görünürlük sağlayan ConneXt Pro; çalışanlarınızı korumanıza, can ve mal kayıplarını önlemenize, üretkenliği artırmanıza yardımcı olur.

 • Dedektörün alarm vermesi durumda uyarı alma
 • Operasyonlarınız boyunca gaz alarmları
 • Konum ve güvenlik durumlarını inceleme
 • Her dedektörün uygunluk durumu
 • Man-down ve panik uyarılarını takip edebilme
 • İşletmenizi risk bölgelerine göre planlayabilme ve risk bölgesinde bulunan çalışanlara özel güvenlik katmanı oluşturabilme
 • Yazılım üzerinden tüm hareketleri takip ederek, tahliye ve barınak planı oluşturabilme

MicroRAE hangi Sektörlerde Kullanılabilir?

 • Atıksu arıtma tesisleri
 • Madencilik sektörü
 • Enstrüman otomasyon firmaları
 • Enerji santralleri
 • Kimyasal üretim tesisleri
 • Rafineriler
 • Petrokimya tesisleri
 • Demir-çelik tesisleri
 • Atık yakma tesisleri
 • Ambalaj üretim tesisleri
 • Otomotiv fabrikaları
 • Üniversitelerin Ar-Ge merkezleri
 • Denizcilik sektörü
 • Gıda üretim tesisleri

Yukarıda sıralandığı gibi pek çok sektörde kullanılmaktadır.

NB-IoT Teknolojisi Nedir?

Nesnelerin interneti (IoT) için bir kablosuz iletişim standardı olan NB-IoT; az miktarda veri, düşük bant genişliği ve uzun pil ömrü gerektiren cihazları bağlamayı sağlayan, LPWAN kategorisine ait bir şebekedir. NB-IoT ile uzaktan kontrol edilmesi gereken çok sayıda cihaz etkili ve kesintisiz biçimde yönetilebilir. Düşük maliyetle daha geniş bir aralıkta kablosuz iletim gerektiren ve uzun pil ömrü için az güç kullanan uygulamalar için kullanılabilir.

 

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız.

Paylaş:
İlgili Ürünler
MicroRAE

MicroRAE

Honeywell
Olağanüstü bir seviyede kablosuz esneklik ve kullanım kolaylığı ile tehditlere karşı gerçek zamanlı görünürlük sağlayan multi gaz ölçer portatif dedektördür. Güvenlik ve operasyonları geliştirmek için daha hızlı ve bilinçli kararlar vermenizi sağlar. O2, Yanıcı patlayıcı gazlar: %LEL, CO, H2S, HCN gazlarını algılamada kullanılır.
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın