blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Rafinerilerde Smitsvonk Flare Çözümleri

smitswonk-03-2Smitsvonk, rafineri sektöründe yüksek kaliteli, çevre dostu ve güvenilir çözümler sunan bir firma olarak öne çıkmaktadır. Rafineri sektöründe, gazların ve petrol artıklarının atılması sırasında oluşan gazların, güvenli bir şekilde bertaraf edilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle Smitsvonk, lider endüstriyel yanma çözümleri sağlayıcısı olarak, bu sektörün sürdürülebilirliği için önemli bir rol oynamaktadır.

Firma, ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi sertifikası ve ATEX sertifikası gibi birçok sertifikaya sahiptir. Bu sertifikalar, Smitsvonk ürünlerinin kalitesi ve güvenilirliği konusunda müşterilerine güvence vermektedir. Smitsvonk'un flare sistemleri, çevre dostu özellikleri ile de dikkat çekmektedir. Bu sistemler, atık gazların doğrudan atmosfere salınmasını önleyerek, çevre kirliliğini azaltmaktadır. Ayrıca enerji tasarrufu sağlayan özellikleri sayesinde de rafinerilerin işletme maliyetlerini düşürmektedir.

Smitsvonk flare sistemleri, günün 24 saati bakım gerektirmeden çalışması beklenen rafineri şartlarına uygun tasarım ve uygulama şartlarında üretilmektedir. Ateşleme sistemleri, flarelerdeki gazları güvenli bir şekilde ateşlemelidir. Ateşleme sisteminde yaşanabilecek bir hata, yanmamış hidrokarbonların ve/veya toksik gazların atmosfere verilmesi gibi tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Smitsvonk'un flare sistemleri, 3 farklı özelliğe sahip modelleri ile müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Smitsvonk'un müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde, her müşterinin ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş çözümler sunulmaktadır.

 • Flame Front Ateşlemesi: Gaz/hava karışımının yer seviyesinde gerçekleştiği ve bir inçlik boru üzerinden pilot brülöre doğru yükselen bir sistemdir. Bu boru hattı karışım ile doldurulduktan sonra bir kıvılcım ile ateşlenir. Oluşan alev, pilot brülörün üst kısmına doğru ilerler.
 • Gaz ve Elektrikli Ateşleme: İçerisinde 3 entegre ateşleme buji bulunan, önceden karıştırılmış ve kendi kendini emiş yapabilen bir pilot brülör tipidir.
 • A ve B Kombinasyonlu Modeli: Hem flame front ateşlemesine hem de gaz-elektrik ateşlemesine uygun karma bir modeldir.

Direkt Kıvılcım Ateşleme Sistemlerinin Konvensiyonel Sistemlere Göre Avantajları Nelerdir?

 • Aşırı koşullar altında bile güvenilir bir ateşleme sağlar.
 • Flame Front Pilotlara göre ateşleme çok daha hızlı gerçekleşir.
 • Gaz tüketimi olmadığından önemli tasarruf imkanı sunar.
 • Pilot brülörü için gaz hatları, valfler, enstrümantasyon veya elektrik kontrol sistemi gerektirmediğinden yatırım maliyetleri de azaltılır.
 • Buji, işletimini; nem, su, yağ ve kirden etkilenmeden sürdürebilme ve kendini temizleyebilme özellikleriyle oldukça kullanışlı bir parçadır.
 • Çalışma gerilimi, yüksek gerilim sistemlerine göre daha düşüktür (Örn. yaklaşık 10 kV'ye karşı 3 kV).
 • Düşük gerilimli buji ömrü daha uzundur.
 • Güç tüketimi, yüksek gerilim sistemlerine göre daha düşüktür (Örn. 150 VA'ya karşı 47 VA).

Durag-Smitsvonk Sistemlerinin Avantajları:

 • Tam ateşleme sistemi; lans, bağlantı elemanı, kablo ve ateşleme ünitesi içermektedir.
 • Sağlam yapısı ile yüksek sıcaklıklara dayanabilmektedir.
 • Flarelarda doğrudan kıvılcım ateşlemesi konusunda, yılların deneyimine sahiptir.
 • Ateşleme kablosu uzunluğunda sınırlama yoktur.
 • Sürekli ateşleme için uygundur ve %100 elektronik ateşleme ünitesine sahiptir.
 • Ürünlerinin, farklı uzunluk ve seçenekleri mevcuttur.

Smitsvonk'un flare ateşleme sistemleri için TIKLAYINIZ! 

Smitsvonk'un Flare Sistemleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Smitsvonk'un flare sistemleri hangi sertifikalara sahiptir?

Smitsvonk'un flare sistemleri, ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi sertifikası ve ATEX sertifikası gibi birçok sertifikaya sahiptir. Bu sertifikalar, ürünlerin kalitesi ve güvenilirliği konusunda müşterilere güvence vermektedir.

Smitsvonk'un flare sistemleri çevre açısından nasıl avantajlar sağlar?

Smitsvonk'un flare sistemleri çevre dostu özellikleri ile dikkat çekmektedir. Bu sistemler, atık gazların doğrudan atmosfere salınmasını önleyerek, çevre kirliliğini azaltmaktadır. Ayrıca enerji tasarrufu sağlayan özellikleri sayesinde de rafinerilerin işletme maliyetlerini düşürmektedir.

Smitsvonk'un rafineri endüstrisindeki rolü nedir?

Smitsvonk, rafineri sektöründe endüstriyel yanma çözümlerinin lider sağlayıcısı olarak, gazların ve petrol artıklarının güvenli bir şekilde bertaraf edilmesi için yüksek kaliteli, çevre dostu ve güvenilir çözümler sunan bir firma olarak öne çıkmaktadır.

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız.

Paylaş:
İlgili Ürünler
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın