blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Smitsvonk Pilot Burner (Yakıcı)

smitswonk-01Atık Gazların Boru Flarelerinden, Hava ve Buhar Destekli Flarelerden ve Ground Flareden Ateşlenmesi

Çoğu flare uygulamasında pilot yakıcılara servis amacı ile ulaşmak mümkün olmayabilir. Flare operasyon sırasındayken bakım ve parça değişikliklerinin yapılması mümkün değildir. Smitsvonk pilotları, operasyonu korumak için en zorlu iklim koşullarında bile güvenilir ateşleme ve sabit yanma sağlar.

Özellikleri:

 • Yüksek enerjili ateşleme,
 • Üç entegre buji ile ateşleme,
 • Uzun kullanım ömrü, daha uzun bakım aralıkları,
 • Nem ve kirden etkilenmeyen tasarım,
 • Kablolar, bağlantı kutuları ve ateşleme ünitesi ile komple teslimat,
 • Kolay takılan kablo konnektörleri,
 • Self-aspirating ya da forced air beslemesi,
 • Entegre ve korumalı termokupl,
 • Müşteri spesifikasyonlarına göre işlevsellik testi,
 • Konstrüksiyon tamamen yüksek sıcaklığa dayanıklı paslanmaz çelik.

pilot_burnerlar_448x309

 

Uygulamaları:

 • Kimya (Petro) Endüstrisindeki Flarelerin Ateşlenmesi
 • Yağ ve Gaz Endüstrisindeki Flarelerin Ateşlenmesi
 • Çelik Endüstrisindeki Flarelerin Ateşlenmesi
 • Biyogaz Flareleri

 

 

 

 

 

acili_duz_tasarim_500x358

 

Flare ateşleme konusunda kullanılabilecek ürünler birçok farklı tasarım detayına sahip olabilmektedir. Örneğin kullanım alanına göre (genellikle küçük ve orta ölçekli flarelarda) düz ya da açılı olarak tasarım şekli değişmektedir. Bunun dışında 3 adet entegre ateşleme bujisinin bulunduğu bu sistemlere flame front ateşleme sistemi de opsiyon olarak eklenebilmektedir. Bu sistemler doğalgaz, propan, bütan, rafineri gazı (max. %40 H2) gazları ile çalışabildikleri gibi biyogaz ya da kok gazı (40-60% H2, gerisi CO) ile de ateşleme yapılması mümkün olan modelleri mevcuttur.

 

 

 

 

 

 

 

pilot_burner_ornegi_696x302Ancak büyük flare sistemleri (ağır hizmet uygulamaları) genellikle hibrit sistemler olurlar. Hem elektrikle ateşleme için entegre bujiler hem de flame front ateşleme birlikte tasarıma dahildir. Bunun ile birlikte genelde bu sistemleri doğalgaz, propan, bütan veya rafineri gazı (max. %10 H2) ile çalışabilecek modelleri mevcuttur.

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız.

Paylaş:
İlgili Ürünler
Flare Pilot Yakıcılar (Flame Front Ateşleme)

Flare Pilot Yakıcılar (Flame Front Ateşleme)

Smitsvonk
Atık gazların boru flarelerinden, hava ve buhar destekli flarelerden ve Ground Flareden ateşlenmesi. Çoğu Flare uygulamasında pilot yakıcılara(brülörlere) servis amacı ile ulaşmak mümkün olmayabilir. Flare operasyon sırasındayken bakım ve parça değişikliklerinin yapılması mümkün değildir. Smitsvonk pilotları, operasyonu korumak için en zorlu iklim koşullarında bile güvenilir ateşleme ve sabit yanma sağlar.
Flare Pilot Yakıcılar (Elektrikli Ateşleme)

Flare Pilot Yakıcılar (Elektrikli Ateşleme)

Smitsvonk
Atık gazların boru flarelerinden, hava ve buhar destekli flarelerden ve Ground Flareden ateşlenmesi. Çoğu Flare uygulamasında pilot yakıcılara servis amacı ile ulaşmak mümkün olmayabilir. Flare operasyon sırasındayken bakım ve parça değişikliklerinin yapılması mümkün değildir. Smitsvonk pilotları, operasyonu korumak için en zorlu iklim koşullarında bile güvenilir ateşleme ve sabit yanma sağlar.
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın