blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Durag Alev Monitörleri/Sensörleri için Aksesuar Seçenekleri

durag-blog-gorseliSahanızda bulunan Durag alev monitörlerinin/sensörlerinin devreye alımları aşamasında ya da kullanımlarını kolaylaştırmak amacı ile kullanıcılar için farklı önemli aksesuarlar mevcuttur.

Çoğu saha uygulamalarında kullanılan alev monitörleri/sensörleri gerekli kontroller yapılmadan ve fonksiyonları bilinmeden kullanılmaktadır. Bu da ürünlerin değişebilecek proses şartlarına uygun olup olmadıklarına ya da verimli çalışıp çalışmadıklarına dair bilinmez bir denklem yaratmaktadır. Durag bu gibi durumlar için saha ekibinin, atölyelerinde detaylı incelemeler yapılmadan ve kararlar verilmeden önce ilk incelemelerini yapabilmeleri ve alınacak aksiyon öncesi başlangıç verilerine sahip olmaları için test kitleri ve test ışık kaynakları gibi önemli aksesuarlar sunar.

Durag D-ZS 093 Işık Kaynağı

D-ZS 093 ürünü UV-A, UV-B ve IR spektrum aralığı sağlayan bir kombine ışık kaynağı olup, bu aralık dışında kalan UV-C spektrumu için de D-ZS 077-10 ürünü kullanılır. Ürünlerin ana amacı alev monitörlerinin/sensörlerinin fonksiyonlarının kontrol edilmesidir.

Durag Test Kiti

Test kiti ise yazılım destekli olarak D-LX 201/721 kompakt alev monitörlerinde kullanılır. İçeriğinde test ışık kaynağı, röle test edicisi ve yazılım bulunmaktadır. Otomatik olarak yapılan testler sonucunda detaylı test raporu ve alev monitörünün değerlendirme sonucunu paylaşmaktadır.

Durag D-ZS 118 Optik Ayar Ürünü

Sahada devreye alımların kolaylaştırılması ve alev monitörlerinin /sensörlerinin doğru hizalanması için optik ayar ürünü olan D-ZS 118 ürününün kullanımı önerilmektedir. Bu ürün dönebilen montaj ekipmanı olan D-ZS 033 ürünü ile birlikte kullanılmakta ve ürünün sabitleneceği noktanın seçimine destek olma konusunda oldukça yararlıdır. Maksimum 180 °C'ye kadar dayanımı olan D-ZS 033 ürünü alev monitörlerinin/sensörlerinin montajlarının yapılacağı brülör gözlem tüplerine esnek ve hassas hizalama ayarlarının yapılmasını sağlar. Doğru noktanın bulunması için de D-ZS 118 ürünü kullanıcılara yardımcı olur.

Durag D-ZS 117 Elektrik Yalıtımlı Termal İzolatör

Bir diğer saha yardımcı ekipmanı ve alev monitörü/sensörü aksesuarı da elektrik yalıtımlı termal izolatör olan D-ZS 117 ürünüdür. Bu ürün de alev monitörü/sensörü ile gözetlemenin yapılacağı boru/tüp arasındaki elektrik ve ısının izolasyonu için kullanılır.

Farklı saha aksesuar seçenekleri için tıklayınız.

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız.

Paylaş:
İlgili Ürünler
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın