blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Gaz Algılama Sistemlerinde Honeywell Kontrol Üniteleri

blog-gaz-algilama-01

Kontrol üniteleri, temel olarak sahanızda bulunan algılama ekipmanlarının vermiş olduğu alarm, hata sinyallerinin tek bir noktada toplanarak size aktarılmasını sağlamaktadır. Kontrol ünitelerinde bulunan röle çıkışları üzerinden, alarm anında flaşör, siren veya flaşörlü siren gibi uyarı ekipmanlarını sisteminize dahil ederek görsel ve işitsel olarak da uyarı almanıza imkan verir. Bazı dedektörlerin dahili olarak röle çıkışları da mevcuttur. Eğer röle çıkışlı bir ürüne sahipseniz, kontrol ünitesi ile kullanımınızda hem dedektörün bulunduğu ortamda, hem de kontrol ünitenizin bulunduğu ortamda uyarı ekipmanı kullanarak olası bir alarm durumunda hızlı aksiyon alınabilmesi konusunda ciddi bir avantaj sağlamış olursunuz ve alarm durumunda haberleşmeden kaynaklı yaşanabilecek iş kazalarının minimum seviyelerde kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer kullanmış olduğunuz SCADA vb. sistemleriniz varsa kontrol ünitesinden sisteminize bilgi akışı sağlamanızda mümkündür.

 

 

 

blog_gorseli-2-2

Honeywell Markasının Ürünlerinden Sizlere Sunabileceğimiz Kontrol Üniteleri:

 

1. Unipoint

set-teknik-honeywell-unipoint-kontrol-unitesi-2

Unipoint Kontrol Ünitesi;yanıcı-paylayıcı, zehirli veya oksijen gaz algılamasını yapmasını istediğiniz dedektörleri, kontrol sisteminize entegre edebilmeniz için sizlere esnek ve düşük maliyetli çözüm sunabileceğimiz basit yapıda DIN ray üzerine montaj yapılabilen bir kontrol ünitesidir.

 

 

 

 

 

 

2. PolyGard

polygard-2

 

PolyGard 2 Çoklu Gaz Kontrol Cihazı; birçok ticari ve endüstriyel uygulamada zehirli, yanıcı veya tehlikeli gazların tespiti için tasarlanmıştır.

4–20 mA sinyalli 3 adet analog giriş, 1 adet analog çıkış ve 3 adet röle çıkışına sahiptir. Modbus RS-485 iletişimi aracılığıyla sekiz dijital sensör kontrol ünitesine bağlanabilir, bu da kurulum maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olur.

Kontrol ünitesi ölçülen değerleri izler ve ön alarm ve ana alarm için ayarlanmış yerel alarm eşikleri aşılırsa veya sekiz dijital sensörden gelen alarm mesajları varsa alarm rölelerini etkinleştirir.

 

 

 

 

3. Touchpoint Plus Wireless

touch_point_plus_wireless-3

Touchpoint™ Plus Wireless; geleneksel sabit kablolu sensörlerle birleştirilmiş MeshGuard akıllı bağlı sensör ağıyla entegrasyon için tasarlanmış yerleşik kablosuz modeme sahip çok kanallı bir kontrol ünitesidir.

Touchpoint™ Plus Wireless, 7'' renkli LCD dokunmatik ekranlı, 64 adede kadar kablosuz kanalı destekleyen, 8 adede kadar gaz algılama dedektörü girişi seçeneğine ve basit bir konfigürasyona sahip duvara monte kontrol sistemidir. 2 veya 3 kablolu mA çıkışlı saha cihazlarınızı kontrol ünitesine bağlayabilirsiniz. Standart olarak gelen 12 adet röle çıkışı sayesinde uyarı ekipmanlarınızı da kolaylıkla kontrol ünitesine bağlamanıza olanak sağlar.

Sezgisel, çok dilli arayüzü, çalışmayı basitleştirir ve eğitim gereksinimlerini en aza indirir. Tam renkli trafik ışığı stili durum göstergesi, uzaktan bilgilendirilmenizi sağlar.

 

 

4. Touchpoint Plus

touch_point_plus

 

Touchpoint Plus, 7'' renkli LCD dokunmatik ekranlı,  8 adede kadar gaz algılama dedektörünü destekleyen, kolayca yapılandırılabilen  kontrol sistemidir. İsteğinize bağlı olarak bir genişletme birimi aracılığıyla 8 adet daha dedektör bağlamanız da mümkündür.

Touchpoint Plus, 8 adet mV giriş, 8 adet mA giriş, 24 adet programlanabilir röle çıkışı gibi bir çok opsiyona sahip olup, ihtiyacınız doğrultusunda özelleştirmenize olanak sağlar. Duvara montaj ve 19" rafa montaj seçenekleri mevcuttur.

 

 

 

5. Touchpoint Pro

 

touchpoint_pro_controller-3

Touchpoint Pro Gaz Kontrol Sistemi; 5,7" TFT Renkli LCD dokunmatik ekrana sahip modüler gaz algılama kontrol sistemidir. Touchpoint Pro, yanıcı ve zehirli gaz dedektörlerinden gelen girdileri ve flaşörler veya valfler gibi çıkış cihazlarını kabul eden akıllı bir kontrol ünitesidir. Mevcut çıkışlar, röleleri ve endüstri standardı dijital protokolleri içerir. Merkezi ve dağıtılmış sistem için idealdir ve genişleme kolaylığı için tasarlanmıştır.

Touchpoint Pro kontrol ünitesi ayrıca bağımsız olarak veya paketlenmiş bir gaz ve yangın sistemine entegre olarak kullanılabilir.

 

 

 

 

 

Ürün Adı Giriş & Çıkış Sayıları Sertifika Montaj Haberleşme
Touchpoint Plus (TPPL) 16 giriş, 48 çıkış

UL

CSA

FM
Duvara Montaj
Dikili Kabinete Montaj

4-20 mA

Modbus (RTU&TCP)

RS-485

Ethernet

Wireless

Konfigüre Edilebilir Röle Çıkışları
Touchpoint Pro (TPPR) 64 giriş, 128 çıkış

UL

CSA

FM

Duvara Montaj

Rafa Montaj

Dikili Kabinete Montaj

4-20 mA

Modbus (RTU&TCP)

RS-485

Ethernet

Konfigüre Edilebilir Röle Çıkışları
Unipoint 1 giriş Güvenli Alan DIN Ray Üzerine Montaj 4 Röle çıkışı
Polygard 2 3 analog giriş & 1 analog çıkış, 3 röle çıkışı EN610101:2010 Duvara Montaj

4-20 mA

Modbus (RS-485)

Ethernet

 

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız.

Paylaş:
İlgili Ürünler
Unipoint Kontrol Ünitesi

Unipoint Kontrol Ünitesi

Honeywell
Zareba Unipoint, kullanıcılara panoların içerisine sabit yanıcı-patlayıcı, toksik veya oksijen gaz dedektörlerinin dahil edilebileceği, DIN raylara monte edilebilir, düşük maliyetli ve esnek bir çözüm sunan kontrol ünitesidir. Katalitik sensörler için mV köprü ve diğer gaz sensörleri için 4-20 mA versiyonları bulunmaktadır. Birden fazla Unipoint bir arada kullanılarak geniş çaplı bir algılama sistemi oluşturulması mümkündür. Dahili sesli/görsel uyarı, arka aydınlatmalı LCD ekranı ve tuşlu kullanım arayüzü ile kolaylıkla kullanıcı tercihine göre programlanabilmektedir.
PolyGard®2 Kontrol Ünitesi

PolyGard®2 Kontrol Ünitesi

Honeywell
3 adet 4-20 mA analog giriş, 8 adede kadar dijital giriş konfigürasyonuna sahip kontrol ünitesi PolyGard 2; RS-485 ModBus iletişim protokolü üzerinden, aşırı yüklemeler ve kısa devrelere dayanıklı, düşük maliyetli bağlantı ve kolay kurulum imkanı sağlayabilmektedir.
Touchpoint Plus Kontrol Ünitesi

Touchpoint Plus Kontrol Ünitesi

Honeywell
Touchpoint™ Plus, 16 dedektör bağlanabilen ve duvara monte edilebilen tipte bir kontrol ünitesidir. Dokunmatik LCD ekranı sayesinde kullanım kolaylığı sağlayan Touchpoint ™ Plus, çok çeşitli uygulamalar ve endüstrilerdeki küçük ölçekli gaz algılama sistemleri için güvenilir bir güvenlik çözümü sunar.
Touchpoint Pro  Kontrol Ünitesi

Touchpoint Pro Kontrol Ünitesi

Honeywell
Touchpoint Pro gelişmiş bir kontrol ünitesidir. Temel parçalarını –ki bunlar LCD ekranlı controller, IO modülleri, enerji ve haberleşme yolları, güç kaynaklarıdır- ister kabin tipi ister rack tipi olarak seçip bir araya getirebilirsiniz. Piyasadaki en esnek modüler mimariye sahip Touchpoint Pro ile maliyetlerinizi ve operasyon zamanınızı optimize ederken, istediğiniz sisteme tam olarak sahip olabilirsiniz.
Touchpoint Plus Wireless Kontrol Ünitesi

Touchpoint Plus Wireless Kontrol Ünitesi

Honeywell
Touchpoint™ Plus Wireless, yerleşik wireless modemi ile geleneksel kablolu dedektörlerle kombine edilmiş Honeywell RAE Systems Mesh-intelligent ile entegre olarak çalışabilen kontrol ünitesidir.
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın