blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Hegwein – Ateşleme Sistemleri

hegwein-03

Gaz, Yağ ve Çift Yakıtlı Ateşleyiciler

Hegwein firması, 1948 yılından beri geniş aralıktaki endüstriyel uygulamalar için yakıcılar ve ateşleme sistemleri üretmektedir. 1996 yılında Durag Group bünyesine dahil olan firma; Gaz, Yağ ve Çift Yakıtlı Yakıcılar dışında, Gaz Brülörleri ve Plazma Ateşleme Sistemi gibi özel ürünleri de müşterilerine sunmaktadır.

Hegwein tarafından üretilen ateşleme sistemleri özellikle esnek tasarımı ile nitelendirilirler. Ürün seçimlerinde alanında uzman ekibi ile birlikte tesisin gereksinimleri, detayları ile analiz edilerek projeye özel ürün çözümleri sunulmaktadır. Esnek tasarımıyla müşteriye/tesise özel çözümler ile birlikte; yakıt esnekliği, optik alev monitörü entegrasyonu imkanı, konfigüre edilebilir alev monitörü güvenlik zamanı ve farklı ortam durumları için yüksek koruma sağlanması gibi konulara bağlı olarak ürünler tasarlanmaktadır.

 

hegwein01Gaz Yakıtlı Ateşleyiciler

Gaz yakıtlı ateşleyiciler için farklı konfigüre edilebilir ürün serileri mevcuttur.  Kompakt modüler tasarıma sahip olan bu modellerinde örnek olarak entegre ateşleme trafosu ve brülör kontrol ünitesi ya da alev monitörü bulunmakta olup güvenilir yedek parça bulunurluğuna sahiptirler. Kompakt modüler tasarım sayesinde kolay kurulum ve devreye alma mümkün olurken aynı zamanda bu entegre ürünler sayesinde ilave elektriksel montaj ve kablolama işleri de ortadan kalkar. Tüp uzunlukları müşteri ihtiyacına bağlı olarak 240 ile 18000 mm arasında ve 10 mm'lik adımlar ile seçilebilir. Bununla birlikte tüp bölme opsiyonel olarak mevcuttur.

 

 

hegwein02

Hegwein Gaz Yakıtlı Ateşleyicilerinin ilave önemli özelliklerinde bazıları aşağıdaki gibidir;
- 2 kW ile 6000 kW arasında ısı salımı,
- En yüksek operasyonel ve fonksiyonel güvenilirlik,
- Yedek parçaların kolay tedariki,
- Elektriksel ve mekanik parçaların ayrı ayrı değiştirilebilmesi,
- Optimum elektromanyetik uyumluluk,
- Güç kafalarında (Power Head), Zone 1/21 veya 2/22 için ATEX / IECEx ve FM-Ex sertifikalı modeller, 
- Müşteri tercihine ve analizine göre doğal gaz, şartlandırılmış kok fırın gazı, propan/bütan veya proses gazları gibi yakıt türlerine uygun modeller.
Ateşleyiciler en çok petrokimya, termal proses tesisleri ve enerji santralleri gibi işletmelerde kullanılırlar.

Yağ Yakıtlı Ateşleyiciler

Hegwein, gaz yakıtlı ateşleyicilerin yanı sıra aynı avantajların ve özelliklerin korunduğu tasarım kriterleri ile yağ yakıtlı ateşleyiciler de üretmektedir. Hegwein tarafından üretilen ve geliştirilen Yağ yakıtlı ateşleyiciler güvenilirlik ve esneklik anlamına gelmektedir. Denizcilik uygulamaları, Kimya, petrokimya ve termal işlem tesisleri ve enerji santralleri gibi geniş bir alanda kullanılabilirler. Ateşleyiciler aynı zamanda biyokütlenin ve kömürün ateşlenmesinde de sıklıkla kullanılırlar.

Standart tüp uzunluğu olarak 240 mm ile 8000 mm arasında ve 10 mm'lik adımlar ile üretilmektedirler. Esnek yağ yakıtlı ateşleyici tasarımı ile yakıt esnekliğinin yanında müşteri ve tesis bazlı çözüm de sunar. Kompakt üniteler entegre ateşleme trafosu ve iyonizasyon alev monitörüne sahip olup, bu ünitelerin yedek parçalarının tedariki kolaydır.

hegwein

Yağ yakıtlı ateşleyicilerin önemli bazı özellikleri;
 
- 100 kW ile 3600 kW arasında ısı salımına ve farklı ekipman varyasyonlarına sahip ateşleyiciler,
- Optimum elektromanyetik uyumluluk, 
- En yüksek operasyonel ve fonksiyonel güvenilirlik,
- Yedek parçaların kolay tedariki,
- Elektriksel ve mekanik parçaların ayrı ayrı değiştirilebilmesi,
- Güç kafalarının (Power Head), Zone 1/21 veya 2/22 için ATEX / IECEx ve FM-Ex sertifikalı modeller.
 
 

Çift Yakıtlı Ateşleyiciler

 
Son olarak Hegwein çift yakıtla ateşleme özelliğine sahip yakıcı ürünler de üretmektedir. Bu ürünler için iki model mevcut olup genel özellikleri aşağıdaki gibidir;
Modeller; 
- Isı salımı maksimum 1000/400 kW;
 
o Maksimum 1000 kW (yağ modunda)
o Maksimum 400 kW (gaz modunda)
o Tüp çapı: 90 mm
o Entegre ateşleme modülü ve iyonizasyon alev monitörü ile
  •  Kesikli çalışma (yağ)
  •  Sürekli çalışma (gaz)

1000_400_kw_dual_fuel_igniter_01

- Isı salımı maksimum 1000/1000 kW;
 
o Maksimum 1000 kW (yağ modunda)
o Maksimum 1000 kW (gaz modunda)
o Tüp çapı: 135 mm
o Entegre ateşleme modülü ve iyonizasyon alev monitörü ile
  • Kesikli çalışma (yağ)
  • Sürekli çalışma (gaz)

1000_1000_kw_dual_fuel_igniter_01-3

Yardımcı kazanlarda büyük yağ veya Heavy Fuel Oil yakıtlı brülörlerin ateşlenmesi için kullanılan bu ürünler için tüp uzunluğu 360 mm ile 5000 mm arasında üretilebilmektedir.

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız. 

Paylaş:
İlgili Ürünler
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın