HONEYWELL BW™ RIGRAT - TAŞINABİLİR ÇOKLU GAZ KAÇAĞI ALAN MONİTÖRÜ

Teknolojinin ilerlemesi ve üreticilerin birikimleri sayesinde yeni ve gelişmiş özellikli güvenlik ekipmanları hayatımıza dahil olmaktadır. Güvenlik ekipmanlarının gelişmesi ve farklı özellikler kazanması, alternatif güvenlik çözümleri sunar. BW™ Rigrat, uzun çalışma ömrü ve gelişmiş kablosuz bağlantı seçenekleri ile Honeywell markasının son teknoloji alan tarayıcı monitörüdür. Farklı gaz sensörleri, sensör teknolojileri ve özellikleri ile birçok uygulamaya çözüm sunabilmektedir.

honeywell_bw_rigrat_blogTeknolojinin ilerlemesi ve üreticilerin birikimleri sayesinde yeni ve gelişmiş özellikli güvenlik ekipmanları hayatımıza dahil olmaktadır. Güvenlik ekipmanlarının gelişmesi ve farklı özellikler kazanması, alternatif güvenlik çözümleri sunar.

BW™ Rigrat, uzun çalışma ömrü ve gelişmiş kablosuz bağlantı seçenekleri ile Honeywell markasının son teknoloji alan tarayıcı monitörüdür. Farklı gaz sensörleri, sensör teknolojileri ve özellikleri ile birçok uygulamaya çözüm sunabilmektedir.

Dahili batarya ile çalışan BW™ Rigrat, 8 haftaya kadar yeniden şarj olma gereksinimi duymadan çalışabilmektedir. Bununla beraber, aktif edilen özelliklere göre tahmini şarj süresini göstermektedir. Bu sayede doğru planlama yapılmasına imkan sağlar ve pil ömrü hakkında endişelenmenizin önüne geçer.

Elektrokimyasal, katalitik, kızılötesi(IR) ve PID sensör teknolojilerini kullanabilen BW™ Rigrat, her ihtiyaca uygun sensör seçenekleri sunabilmektedir. Bu sensör çeşitliliği, birçok gazın anlık ölçümlerinin yapılmasının önünü açmaktadır. Geniş sensör yelpazesinden seçilen 6 sensör ile aynı anda ölçüm yapılabilir.

                                 screenshot_2

 

BW™ Rigrat, uzun yıllardır Honeywell'in geliştirdiği ve ekipmanlara dahil ettiği kablosuz haberleşme yeteneklerine sahiptir. 8 adet BW™ Rigrat alan tarama monitörü güvenli alan oluşturmak için yerel olarak kendi arasında haberleşebilmektedir. Bu sayede yüksek riskli bir çalışma alanı sürekli olarak izlenebilir. Herhangi bir alan tarama monitörünün alarm vermesi durumunda, tüm monitörler alarm durumuna geçerek işçileri bilgilendirir. Birbiri ile entegre olan BW™ Rigrat'lerden birinin, herhangi bir sebepten dolayı sistemden çıkması durumunda geri kalan monitörler çalışmaya devam eder.

Bununla beraber BW™ Rigrat, Honeywell'in diğer gelişmiş kablosuz haberleşme uygulamaları ile uyum sağlayabilmektedir. BW Rigrat alan monitörünü, kişisel portatif gaz dedektörleri ile kullanabilirsiniz. BW Rigrat'i tüm portatif dedektörleri denetleyici merkezi birim olarak kullanabilir, herhangi bir dedektörde oluşan alarm durumunda her çalışanın haberinin olmasını sağlayabilirsiniz.

Okunan gaz değerleri ve diğer verileri internet bağlantılı herhangi bir cihaz üzerinden görmek için Honeywell'in uzaktan izleme yazılımı kullanılabilir. Bu sayede alanda meydana gelebilecek olumsuzlukları anlık olarak izleyerek operasyonlarınızı yönetebilir, çalışanların güvenliklerini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında ilgili veriler herhangi bir akıllı cihaza aktarılabilmektedir. Bu sayede kablo ile veri aktarımının yerine hızlı ve kolay çözüm sağlanabilmektedir.

                        screenshot_4

Ayrıca Honeywell markası ürünü kontrol ünitesi Touchpoint Plus Wireless kontrol ünitesine veri aktarılabilir. Böylece sahadaki sabit ve portatif dedektörler ile birlikte tüm veriler tek kontrolcü üzerinden izlenebilir.

Gelişmiş kablosuz iletişim yöntemleri ile işletmenin ihtiyacına uygun farklı çözümler sunulabilmektedir.

honeywell_bw_rigrat_alan_monitoru

Honeywell BW™ RigRat alan izlemesi monitörü kullanıcı dostu bir yaklaşım sunar;

Okunması kolay ekran: Geriye doğru eğik, büyük ekranı sayesinde eğilmenize gerek kalmadan değerleri rahat bir şekilde okuyabilirsiniz. Ekran koruyucusu, kire ve toza dayanıklı olmasının yanında yağmurda ve karda görünürlük sağlar.

Tek tuşla kolay kullanım: Herhangi bir uzmanlık gerektirmeyen kullanım sayesinde tüm çalışanlara kolaylık sağlar.

Görmesi ve duyması kolay alarmlar: Alarm halinde kırmızı, güvenli durumda yeşil renkte yanan, önde ve arkada bulunan ledler ile tek bakışta durum kontrol edilebilir. 108 dB'lik alarm ile gürültülü ortamlarda bile çalışanların tehlikeyi fark etmesini sağlar.

Pompa ile kullanım: Uzaktan numune alma uygulamaları için isteğe bağlı olarak pompa kullanılabilir.

Yalnız çalışmaya uygun çözüm: Güvenilir bir yol arkadaşı olarak, uzun yol testini başarıyla geçen BW™ Rigrat ile yolculuk yapılabilir.

Akıllı cihaz ile cihaz yapılandırma: Device Configurator uygulaması ile tüm cihaz özelliklerini kontrol edilebilir. Alarm noktalarını belirleyip, veriler aktarılabilir.

Entegre edilebilir sensörler: İsteğe bağlı olarak ortam koşullarının ölçümü için meteorolojik veri ve gürültü sensörleri birbiriyle uyumlu olarak çalışır.

Honeywell BW Rigrat DEMO talebiniz için demo talep formunu doldurabilirsiniz.

Demo talep formu için tıklayınız.
 

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız. 

Paylaş:

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.