blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

Honeywell Raeguard 2 VOC Gaz Dedektörü ile Tesisiniz ve Siz Güvendesiniz

raeguard2-03

Sanayi tesislerinde sıklıkla karşılaşılan VOC'ler (Volatile Organic Compounds - Uçucu Organik Bileşikler) insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Ortamdaki VOC seviyesi az bile olsa, bu maddelerin uzun süre boyunca solunması astım gibi solunum rahatsızlıklarına, karaciğer ve böbrek hastalıklarına hatta kansere de sebep olmaktadır. Bu alanlarda çalışan kişilerin sağlığını koruma ve iş kazalarını en aza indirme amacıyla ortamda bulunan VOC miktarı kontrol altında tutulmalıdır.

RAEGuard 2, Honeywell'in uçucu organik bileşikleri (volatile organic compounds – VOC) ölçmek için ürettiği sabit bir gaz dedektörüdür.

RAEGuard 2, 10-28 VDC gerilim aralığında çalışır. 4-20 mA analog çıkış verdiği gibi, 3 adet programlanabilir rölesi ve RS-485 Modbus dijital çıkışı da bulunmaktadır. Difüzyon ve pompalı model seçenekleri ile tesisiniz için size en uygun çözümü sunar.

LCD ekranı sayesinde ölçüm değerlerini rahatça okuyabilir ve üzerinde bulunan LED sayesinde cihazınızın çalışma durumunu kolayca anlayabilirsiniz.

0.01-100 ppm, 0.1-1000 ppm ve 1-1000 ppm gibi farklı ölçüm aralıkları mevcuttur. İçindeki gaz kütüphanesinde 200'den fazla gaz için düzeltme faktörü tanımlıdır. Bu sayede benzen, amonyak, vinil klorid, toluen, fenol, metil etol keton (MEK), aseton, ksilen gibi gazları ve daha fazlasını RAEGuard 2 cihazıyla ölçebilirsiniz.

IP65 koruma sınıfı ve paslanmaz çelik gövdesiyle zorlu şartlarda çalışmaya elverişlidir.

RAEGuard 2 gaz dedektörünü rafineriler, petrokimya tesisleri, doğalgaz santralleri, kimya, ilaç, kağıt, gıda gibi birçok farklı sanayi tesisinde güvenle kullanabilirsiniz. PID modülü, kalibrasyon ve bakım için tehlikeli alanlarda kolayca çıkarılabilir.

RAEGuard 2 gaz dedektöründe kullanılan PID ölçüm metodu ile ilgili detaylara aşağıdaki blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

https://www.setteknik.com.tr/pid-olcum-teknolojisi

 

Honeywell Raeguard 2 VOC Gaz Dedektörü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Raeguard 2'nin Hedef Gazında Değişiklik Yapılabilir mi?

Kütüphanesinde tanımlı gazlar arasında değişiklik yapılabilir. 250'den fazla VOC gazı RAEGuard 2 ile ölçülerek tesis güvenliği sağlanabilir.

Raeguard 2, Gaz Kaçağını Sadece Difüzyon Yöntemi ile mi Algılar?

RAEGuard 2'nin hem difüzyon hem de pompalı seçeneği mevcuttur. Uygulama için en doğru çözüm seçilebilir.

Dedektör Gövdesinin Alüminyum Seçeneği Mevcut mu?

Sadece paslanmaz çelik olarak sunulmaktadır.

 

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız.

Paylaş:
İlgili Ürünler
RAEGuard 2 PID

RAEGuard 2 PID

Honeywell
RAEGuard 2 PID ölçüm prensibi ile çalışan, çok çeşitli uçucu organik bileşikleri (VOC) ölçen sabit bir fotoiyonizasyon detektörüdür.
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın