TEHLİKELİ GAZLARA KARŞI DIABLO INDUSTRIAL MM SOLUNUM KORUMA EKİPMANI İLE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ ÖNCELİĞİNİZ OLSUN

Endüstriyel proseslerde kullanılmakta olan ya da uygulama sonucunda karşımıza çıkan gaz, buhar ve partiküller çalışanların yaşamlarını tehdit edebilmektedir. Her partikül veya gaz/buhar çalışanlar için farklı seviyelerde risk yaratmaktadır. Bu riskler bazı durumlarda kaynağında çözümler ile ortadan kaldırılabilirken, bazı durumlarda ise çalışan kişisel koruyucular ekipmanlarını kullanması gerekmektedir.

diablo-02Endüstriyel proseslerde kullanılmakta olan ya da uygulama sonucunda karşımıza çıkan gaz, buhar ve partiküller çalışanların yaşamlarını tehdit edebilmektedir. Her partikül veya gaz/buhar çalışanlar için farklı seviyelerde risk yaratmaktadır. Bu riskler bazı durumlarda kaynağında çözümler ile ortadan kaldırılabilirken, bazı durumlarda ise çalışan kişisel koruyucular ekipmanlarını kullanması gerekmektedir.
Oksijen yetersizliği, toksik gazlar, tozlar ve benzeri risklerden korunmada kullanılan solunum koruyucuların; doğru seçimi ve etkin kullanımı büyük önem taşımaktadır. Akciğerlerde birikebilecek olan partiküller ve zararlı gaz/buharlar, solunum sisteminde başta kanser olmak üzere çok farklı hastalıklara hatta ölümlere yol açabilir.
Diablo Industrial MM; endüstriyel uygulamalarda kullanılabilen EN137 normlarına uygun portatif solunum setidir. Tip 1 ve Tip 2 seçenekleri bulunan Diablo solunum seti, patlayıcılık tehlikesi yüksek veya MED sertifikası gerektirebilecek ortamlarda kullanıcıya çözüm sunar. 
Metal içermeyen, ergonomik ve esnek tasarımı ile fiber glass (cam elyaf) yapıdan oluşan sırtlığı ve ayarlanabilir, geniş omuz askı tokaları ile solunum cihazı hafif bir yapıdadır. 
Kayış takımı (taşıma kemerleri bel ve omuz bantları), sentetik dokuma kumaştan imal edilmiş ve yüksek sıcaklığa karşı dayanıklı materyalden üretilmiştir. Kullanıcıya göre kolayca ayarlanabilmekte olup kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Yüksek ve orta basınç hortumları omuz askıları içerisindedir. Böylelikle bu hortumların aşınma veya yanma gibi tehlikeli durumlarından kullanıcı kolaylıkla korunmuş olur.
Solunum cihazlarındaki temel prensip pnömatik sisteme dayanır. Silindirden gelen hava bir yüksek basınç regülatörü vasıtasıyla orta basınç seviyesine indirildikten sonra ikinci bir basınç düşürme işlemi demand valf vasıtası ile yapılarak 1 atm basınca indirilir ve temiz hava takılı olan maskeye yönlendirilir.

diablo-industrial-2-2

Diablo solunum cihazlarında kullanılan patentli son teknoloji C2000 basınç düşürücü ile hareket eden parçaları  %50'ye kadar azaltır. Bu sonuç son derece kompakt bir orta basınç döngüsü ve hızlı tepki verme süresi yaratır. Kullanıcıya kolay ve yumuşak/rahat bir solunum deneyimi sağlar.C2000 basınç düşürücünün tüm bağlantı noktaları sızdırmazlık contaları ile ortamdan yalıtılmıştır.

Sesli uyarı cihazı basınç düşürücü üzerine monte edilmiştir. Orta basınç sistemi emniyet valfi tarafından korunmaktadır. Cihazdaki ikaz sistemi tüp içerisinde basınç genellikle 50-60 bar seviyelerine düştüğü zaman ve ya çok yüksek basınçta kullanıcıya uyarı sesi vermeye başlar. Bu süre içerisinde kullanıcı solunuma elverişli, sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde tüpü emniyetle çıkarabileceği yere dönmelidir. Diablo solunum cihazının patentli bir diğer özelliği ise doğru işlev testini otomatik yapabilen eşsiz tasarımıdır.

Solunum seti içerisindeki basınç göstergesi, yüksek basınç hortumu ile basınç düşürücüye bağlıdır. E400 AP/A demand valfi (hava subabı / emniyet valfi) kullanıcının ilk nefes alımı ile birlikte otomatik olarak pozitif basınca geçerek hava sağlar ve vakum nedeniyle oluşabilecek sızıntılara engel olacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanım süresi boyunca ihtiyaç olan havanın 10 katına kadar maske içerisinde hava akımı oluşur.

Diablo Industrial MM solunum setinin farklı kullanım kolaylıkları bulunmaktadır. Dışsal hava desteği ve T hortumu vasıtasıyla ikinci bir kullanıcıyı besleme imkanı sunar. Paslanmaz çelik yapıda olan temiz hava silindiri, 6 litre 300 bar (dolum basıncı) olup, 1800 litre hava kapasitesine ve 45 dakikalık kullanım süresine sahiptir.

Diablo Industrial MM, solunum koruması gereken her ortamda kullanıcıya beklentilerini karşılayan konforu ve uygulanabilir farklı seçenekleriyle solunum setleri içerisinde her zaman öne çıkan bir marka olmuştur.

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız.

Paylaş:

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.