DURAG GROUP ATEŞLEME SİSTEMLERİ

Durag Group ateşleme sistemleri, enerji santrali kazanlarında, rafineri fırınlarında, gemilerde ve diğer yakma tesislerinde endüstriyel brülörlerin (yakıcıların) güvenli bir şekilde ateşlenmesi için kullanılır. Gaz yakıtlı ve yağ yakıtlı ateşleyiciler, plazma ve yüksek enerjili ateşleme sistemleri, flare ve mobil ateşleme sistemleri blog yazımızda anlatılmaktadır.

blog-atesleme-01-2Durag Group ateşleme sistemleri, enerji santrali kazanlarında, rafineri fırınlarında, gemilerde ve diğer yakma tesislerinde endüstriyel brülörlerin (yakıcıların) güvenli bir şekilde ateşlenmesi için kullanılır. Her türden endüstriyel yanma, güvenilir ateşleme sistemlerinde bağlıdır. Çünkü arızalar, operatör için önemli mali kayıplara neden olan tesisin plansız duruşuna neden olabilir.

Petrokimya endüstrisindeki birçok proses, çevre ve sağlık tehlikelerinden kaçınmak için zaman zaman oluşan fazla gazı güvenli bir şekilde flare sistemleri veya blow-off cihazlarını kullanarak tutuşturmak için sürekli ateşleme kaynakları gerektirir.

Ateşleme ve pilot brülörlerimiz (yakıcılar) gazlar, yağlar, biyokütle ve kömür gibi yakıtları doğrudan ateşlemek veya çalışır durumda desteklemek için kullanılır. Bu yakma sistemleri, güvenilir ateşlemeye ve ateşleme desteğine bağlıdır. Çünkü alev arızası, önemli mali kayıplara sebebiyet olacak şekilde prosesin anında durmasına neden olur.

İlgili proseslerde uzun çalışma süreleri sağlamak için, ateşleme sistemlerinin bakım gerektirmeden ve zorlu çalışma koşulları altında uzun süreler boyunca kullanılabilir durumda kalması gerekir. Güvenli alanlar için Durag Group ekipmanları ile bu gereksinimleri karşılıyoruz ve ayrıca tehlikeli alanlar için de neredeyse tüm ateşleme sistemlerimiz için Avrupa, Amerika ve dünya çapında kullanım için gerekli olan uygun onaylara sahip sistemlerimizin tedarikini sağlıyoruz.

Hemen hemen her endüstriyel uygulama için doğru ateşleme sistemi ve enerji santrallerindeki brülörler (yakıcılar), rafinerilerdeki flareler ve fırınlar, ısıl işlemler ve gemilerde kullanım için özel ateşleme sistem çözümleri sunuyoruz.

Müşterilerimizin gereksinimlerine göre farklı ürün versiyonları ve projeye özel ürünler de mümkündür.

GAZ YAKITLI ATEŞLEYİCİ VE PİLOT BRÜLÖRLER (YAKICILAR)

Gaz ateşleme ve pilot brülörler, ateşleme alevi şeklinde tanımlanmış, yüksek düzeyde kullanılabilir ve kararlı ateşleme enerjisi sağlar. Farklı ana brülör ve yanma odası geometrilerinde değişken çıkışlara sahip ana yakıtların herhangi biri için yanma proseslerini ve termal prosesleri başlatmak ve stabilize etmek için kullanılırlar.

Gaz Yakıtlı Ateşleyici ve Pilot Brülör (Yakıcı) Serisi (Forced Draft)

gaz_yakitli_atesleyici

İlave bilgiler için tıklayınız.

 

YAĞ YAKITLI ATEŞLEYİCİ VE PİLOT BRÜLÖRLER (YAKICILAR)

Yağ yakıtlı ateşleyici ve pilot brülörler, ateşleme alevi şeklinde tanımlanmış, yüksek düzeyde kullanılabilir ve kararlı ateşleme enerjisi sağlar. Farklı ana brülör ve yanma odası geometrilerinde değişken çıkışlara sahip ana yakıtların herhangi biri için yanma proseslerini ve termal prosesleri başlatmak ve stabilize etmek için kullanılırlar.

Yağ Yakıtlı Ateşleyici ve Pilot Brülör (Yakıcı) Serisi

yag_yakitli_atesleyici

İlave bilgiler için tıklayınız.

 

PLAZMA ATEŞLEME SİSTEMLERİ

Mikrodalga plazma ateşleme sistemleri, tozlu katı yakıtlar (kuru linyit, taşkömürü, biyokütle) gibi tutuşması zor yakıtların yanı sıra gazlar, yağlar ve özel yakıtların güvenli, doğrudan tutuşması için yüksek ateşleme potansiyeline sahip elektrikli ateşleme sistemleridir. Düşük oksijenli ve oksijensiz atmosferlerde tutuşma da mümkündür. Sistemler yakıtsız çalıştığı için ateşleme yakıtlarına veya yakıt tedariki için gerekli altyapıya gerek yoktur. Mikrodalga plazma ateşleme sistemleri tasarımları nedeniyle yüksek verimlilik, yüksek derecede etkinlik, ayrıca düşük aşınma ve yüksek kullanılabilirlik ile karakterize edilir.

İlave bilgiler için tıklayınız.

 

YÜKSEK ENERJİLİ ATEŞLEME SİSTEMLERİ

Yüksek enerjili ateşleme sistemleri, gaz ve sıvı yakıtların güvenli, doğrudan ateşlenmesi için elektrikli ateşleme sistemleridir. Yüksek voltajlı ateşleme sistemlerinin aksine, önemli ölçüde daha fazla ateşleme enerjisi sağlarlar ve neme ve kire karşı daha az hassastırlar.

Yüksek enerjili ateşleme kıvılcımı, yüksek voltajlı bir kondansatörün aniden boşalması ile yüksek enerjili ateşleme cihazında üretilir ve daha sonra ateşleme lance'ı veya yüksek voltajlı bir kablo aracılığıyla ateşleme ucuna (çakmak ucu) iletilir.

Opsiyonel pnömatik geri çekme üniteleri, ateşleme ucunun (çakmak ucunun) yakıt konisine hassas ve tekrarlanabilir şekilde konumlandırılmasını sağlar. Başarılı ateşlemeden sonra ateşleme lance'ının geri çekilmesi, ateşleme ucunu (çakmak ucunun) yüksek aşınmadan veya alev tarafından tahrip edilmekten korur.

İlave bilgiler için tıklayınız.

 

FLARE ATEŞLEME SİSTEMLERİ

Flare ateşleme sistemleri, baca gazını boru flarelerde, hava ve buhar destekli flarelerde ve yer flarelerde tutuşturmak için kullanılır. Güvenilir ateşleme ve kararlı yanma sayesinde, pilot brülörler, en zorlu iklim koşullarında bile flare'in güvenli çalışmasını sağlar. Çoğu flare sisteminde, pilot brülör çalışırken işlem yapılamaz veya değiştirilemez.

İlave bilgiler için tıklayınız.

 

MOBİL ATEŞLEME SİSTEMLERİ

Mobil ateşleme sistemleri, küçük gaz brülörlerinin manuel olarak ateşlenmesi veya bir pilot brülör veya ateşleme brülörünün kurulamadığı ve basit yüksek enerji ateşlemesinin yeterli olmadığı uygulamalar için uygundur. Entegre yüksek enerjili ateşleyicilere dayalı olan taşınabilir veya mobil ateşleme sistemleri tek kişiyle kolay kullanım için tasarlanmıştır. Mobil modellerimiz iki veya dört tekerlekli kullanışlı arabalar olarak mevcuttur ve dört adede kadar standart gaz silindiri ile donatılabilir. Tüm modeller, bireysel müşteri gereksinimlerine göre uyarlanabilir.

İlave bilgiler için tıklayınız.

 

Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız.

Paylaş:
İlişkili Ürünler

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.