blog_slider-1920x400-blog 500x400-blog

LDI ROW – Atık Su Arıtma Tesisleri Uygulamaları

ldi-01Atık su arıtma tesisleri su yönetimi konusunda çok önemli bir rol oynar. Ham atık suyu birden fazla kaynaktan alıp işler, temizler ve tekrar çevreye deşarj ederler.

Atık Su Arıtma Tesislerindeki Problemler:

Atık su arıtma tesisleri evsel ya da endüstriyel kaynaklar gibi her türlü atık suyu alsa bile yağ kirliliği çok önemli bir tehdittir. Tesise gelen atık suya yağın bulaşması ya da tesisin içerisinden kaynaklı sebepler ile sızıntı olması, uzun süreli tesis duruşuna sebep olabilecek şekilde membran filtrelerini kirletir, biyo-reaktörleri tahrip eder ya da kum filtrelerini tıkar.

Yağ kirliliği; tesisin bu durumun üstesinden gelme kabiliyetini aştığında, tesisin kapatılması kaçınılmazdır. Atık su artıma tesislerini yağ sızıntıları ya da kirliliğinden korumanın en kritik gereksinimi su girişlerinin korunmasıdır.

Yağ kirliliğinin risk seviyesinin belirlenmesinde tesisin yeri çok önemli bir faktördür.

Eğer atık su arıtma tesisi, çimento, kimya ya da metal rafinerileri gibi atık su deşarj eden tesislerin atık suyundan sorumluysa her zaman yağ kirliliğinin atık su arıtma tesisine ulaşma riski vardır.

atiksu_blog_01Atık Su Arıtma Tesislerindeki Çözümler:

Otonom ROW yağ sızıntısı dedektörü ağının su girişlerinin olduğu alanlara kurulması ile potansiyel tehditlerin erken tespiti sağlanır. Erken tespit, size ve operatörlere karar verilebilmesi ve bulaşma konusunda alınacak eylemler için gerekli olan zamanı tanır.

LDI firmasının global bir uygulamasında, yeraltı belediye kanalizasyonuna 7/24 takip sağlayan ROW kurulumu ile yağ kontaminasyonunun su tesise ulaşmadan tespiti sağlanmaktadır. Bir diğer uygulamada ise tesis içerisinden gelebilecek sızıntı risklerini tespit etmek için ROW tesis içine kurulmuştur. Sızıntı tespit edilir edilmez alarm verecek şekilde montajı yapılmıştır.

Tesis girişine veya içerisine kurulan ROW, sızıntı tespit edilir edilmez anında uyarı vererek tesisin su alımını kapatmasına ve kirliliği gidermesine olanak verir. ROW cihazından gelen sinyallerin sisteminize entegrasyonu ile bu uygulama otomatik olarak yapılabilir. Yağın erken tespit edilmesi fiziksel olarak kontrol altına almanın uygulanabilir olmasını ve ekonomik avantaj sağlar. 

atiksu_blog_02

LDI ROW Ürünleri için Kullanım ve Montaj Önerileri:

 
- Offshore ROW şamandıra ağı
- SMS alarmları
- Endüstriyel radyo modemleri
- Güneş panelleri ile çalışma
- Su girişine yakınlık
 
 
Set Teknik Emniyet ve Çevre Teknolojileri A.Ş. olarak; Gaz Algılama Sistemleri, Proses Gaz Analiz Sistemleri, Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri, Endüstriyel İş Güvenliği Ekipmanları ve Yanma Teknolojileri konularında, 2004 yılından bu yana her geçen gün geliştirerek bugüne taşıdığımız satış ve teknik destek tecrübemiz ve tamamı Türkiye ve Avrupa normlarına uyumlu ürünlerimiz ile mühendislik çözümleri sunmaktayız. 
Paylaş:
İlgili Ürünler
ROW ALUMINIUM

ROW ALUMINIUM

LDI ROW
Suda yağ tespiti için temassız otonom bir sensördür. Gerçek zamanlı olarak endüstriyel alanlarda sudaki yağ sızıntılarını tespit ederek erkenden aksiyon almanıza yardımcı olur. İçme suyu kaynaklarını korur, ağır endüstriyel ekipmanlardan sızabilecek yağlama yağlarına karşı koruyucu olur ve çevreyi korur.
ROW ATEX EXD

ROW ATEX EXD

LDI ROW
ROW EXD yağ sızıntısı tespit cihazı, tutuşabilir konsantrasyonu olan yanıcı gazlar, buharlar ve dumanların olduğu ortamlarda kullanım için tasarlanmıştır.
ROW STAINLESS STEEL

ROW STAINLESS STEEL

LDI ROW
ROW SS yağ sızıntısı tespit cihazı, paslanmaz çelik muhafazası ile (316L), deniz ortamları ya da korozif atmosferlerde kurulum için uygundur. Bu enstrüman maliyet açısından etkinlik ile sağlam tasarımı başarılı bir şekilde dengeler.
ROW LIGHT FRACTION

ROW LIGHT FRACTION

LDI ROW
ROW Light Fraction cihazı ortam gereksiniminin farklı olabileceği uygulama alanları için Paslanmaz Çelik ya da ATEX Ex d muhafaza seçeneklerine sahip olup, heavy (crude, vb.), medum (diesel, vb.) ve light (kerosene, vb.) yağlar olan 3 ana yağ fraksiyonlarının tespit edilmesi için kullanılır.
Diğer İçerikler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın