PROSES GAZ ANALİZ SİSTEMLERİ

Başlıca enerjinin verimli kullanılması ve proses kalitesinin artırılması konularını prensip edinen firmamız, 14 yıllık sektörel tecrübesini geniş ürün portföyüyle birleştirerek; prosesinize ve taleplerinize göre şekillendirilen çözümleri sizlerle buluşturmaktadır.

Gelişen sanayi kolları ve yapılan bilimsel çalışmaların artması ile beraber proses kaynaklı ölçülen gaz türevlerinin artması, enerji üretimi için kullanılan fosil yakıtların azalması ile her geçen gün işletme maliyetlerinin yükselmesinden dolayı önemi artan sürekli oksijen ve yanma verimliliği kontrolü, üretim fırınlarında ürün kalitesinin kontrolü için yapılan ölçümler ülkemizde de dünyada olduğu gibi proses gaz analizinin önemini gözler önüne sermektedir. Gaz analiz ölçümlerinin yanı sıra, hem insan ve çevre sağlığını hem de proseslerin optimum kalite seviyesini etkilediği için partikül madde ölçümlerinin yapılması önem arz etmektedir.

Yapılmak istenen proses analizinde ilk adım, ölçülecek olan parametrelerin belirlenmesidir. Bu aşamadan sonra, ölçüm aralıkları, ölçüm noktası, ölçüm hassasiyeti ve ölçüm yapılacak proses ortamının fiziki koşulları göz önünde bulundurularak analiz sisteminin konfigüre edilmesi gerekmektedir. Tüm bu bilgilerin beraberinde, eklenecek olan mühendislik ve proje çalışmaları sayesinde uygulamaya özel sistemler oluşturulmaktadır. Sistemlerin uygulamaya özel oluşturulması, yapılacak olan ölçümlerin efektif olması ve kurulacak olan analiz sisteminin uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

10 yıldan fazla bir süredir, SEÖS sistemlerinin yanı sıra proses gaz analiz sistemleri için de özel uygulamalar konusunda tecrübe sahibi olan firmamız özellikle çimento ve enerji sektörleri başta olmak üzere, birçok farklı sektör için proses kontrolü uygulamalarında, alanında en iyilerden olan ürünlerimiz ile, müşterilerimize profesyonel çözümler sunmaktadır. Firmamız portföyünde yer alan; Durag, Siemens, Enotec, Ecophysics ve Gasmet markaları başta olmak üzere, bu markalara ait onlarca farklı cihaz sayesinde, fabrikalarda karşılaşılan gaz analiz ile ilgili her proses için uygun çözümler sunabilmektedir. 

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.