slider-1920x400-yanma-teknolojileri 500x400-yanma

Video /Termografi

D-VTA 200 Fosil Yakıtlar

D-VTA 200 Fosil Yakıtlar

Durag
D-VTA 200 Termografi Analiz Sistemi, tüm dijital DURAG fırın sensörleri ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bir D-VTA 200 sistemine bir veya daha fazla DURAG fırın sensörü bağlanabilir. Bu yazılım bir DURAG fırın sensörü ile birlikte kullanılarak doğrudan yanma odasından online sıcaklık dağılımlarının takibini sağlar. Sıcaklık aralığı ve çözünürlük kullanılan fırın tipine bağlıdır. Uygulamaya bağlı olarak farklı analiz yazılım modülleri mevcuttur.
D-VTA 200 Çimento

D-VTA 200 Çimento

Durag
D-VTA 200 Termografi Analiz Sistemi, tüm dijital DURAG fırın sensörleri ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bir D-VTA 200 sistemine bir veya daha fazla DURAG fırın sensörü bağlanabilir. Bu yazılım bir DURAG fırın sensörü ile birlikte kullanılarak doğrudan döner fırın ya da soğutucudan online sıcaklık dağılımlarının takibini sağlar. Sıcaklık aralığı ve çözünürlük kullanılan fırın tipine bağlıdır. Uygulamaya bağlı olarak farklı analiz yazılım modülleri mevcuttur. Çimento endüstrisi için Ateşleme noktası tespit modülü mevcuttur.
D-VTA 200 Atıktan Enerji

D-VTA 200 Atıktan Enerji

Durag
D-VTA 200 Termografi Analiz Sistemi, tüm dijital DURAG fırın sensörleri ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bir D-VTA 200 sistemine bir veya daha fazla DURAG fırın sensörü bağlanabilir. Bu yazılım bir DURAG fırın sensörü ile birlikte kullanılarak doğrudan yanma odasından online sıcaklık dağılımlarının takibini sağlar. Sıcaklık aralığı ve çözünürlük kullanılan fırın tipine bağlıdır. Uygulamaya bağlı olarak farklı analiz yazılım modülleri mevcuttur. FlameFront ve FlameProfile yazılımları özellikle Izgaralı Yakma Fırınları (Grate Fired Furnaces) için geliştirilmiştir.
D-VTA 200 Mobil

D-VTA 200 Mobil

Durag
Endüstriyel yüksek sıcaklık proseslerini izlemek ve belgelemek için mobil ve esnek video ve termografi analiz sistemi. Dijital bir DURAG fırın sensörü ile kombine edilebilir. Sıcaklık aralığı ve çözünürlük kullanılan fırın tipine bağlıdır.

SET Teknik Endüstriyel Fırın İçi Görüntüleme ve Kamera Çözümleri

Fırın İçi Görüntülemenin Önemi Nedir?

Fırın içi görüntüleme; üretim süreçlerinin takibi, ateşleyiciler ve brülörlerin kontrolü ile birlikte üretimde prosese dair bilgimizin artmasını hedefler. Örnek olarak, pulverize kömürlü bir enerji santralinde alev topunun takibinin yapılması, gerek fırın içi boruların aşırı ısınmasının önüne geçilebilmekte gerekse soğuk start up aşamasında içeriden bir göze sahip olarak, start up sürelerinin kısalmasını mümkün kılmaktadır.

 • Üretim Süreçlerinde Verimliliğin Artırılması

Alev karakterizasyonunun anlaşılması ve alevin takibi ile üretimde daha verimli bir sürece geçilmesini sağlar.

 • Enerji Tasarrufu ve Maliyetlerin Azaltılması

Verimli çalışmaya yardımcı olan fırın içi görüntüleme ekipmanları ile birlikte enerji tasarrufu sağlanması ve maliyetlerin azaltılması mümkündür. Ayrıca kazan içinin izlenmesi ile olası hasarların ve maliyetlerin önüne geçilebilmektedir.

Fırın İçi Kamera Teknolojisi 

 • Kamera Seçimi ve Özellikleri

Kamera seçimi her proses için özel olarak yapılmaktadır. Prosesin ve üretimin en doğru şekilde anlaşılması ile birlikte prosesler için doğru kamera seçimi yapılabilmektedir. Kameraların özellikleri de yapılacak seçime göre değişiklik göstermektedir.

 • Yüksek Sıcaklık Koşullarında Performans

Kameralarımızın su ve hava soğutmalı olmak üzere iki farklı modeli mevcuttur.

Fırın içerisindeki yüksek sıcaklık koşullarına en uygun çözüm tarafımızca belirlenmekte ve yaklaşık 2000 dereceye kadar dayanımlı ürünler kullanılabilmektedir.

 • Uzun Ömürlü ve Dayanıklı Kamera Çözümleri

Doğru bakım ve kontroller ile uzun ömürlü ürünlerimiz ve zor endüstri koşullarına uygun kamera çözümlerimiz mevcuttur.

Fırın İçi Görüntüleme Uygulamaları

Yanma prosesinin olduğu yani kazan ve fırın bulunan hemen hemen tüm endüstriler için fırın içi kamera uygulaması ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz. Prosesin doğru anlaşılması ve üretim şeklinin de kamera uygulamalarında önemi büyüktür.

 • Demir Çelik Endüstrisi

 • Cam Üretimi

 • Kimya ve Petrokimya Endüstrisi

 • Enerji Endüstrisi

 • Çimento Endüstirisi

Fırın İçi Görüntüleme Sistemlerinin Kurulumu

 • Doğru Noktanın Seçimi

Doğru noktanın seçimi en kritik konulardan biridir. Sahada doğru noktanın seçimi için gerekli saha ziyaretlerinin yapılması gerekmektedir. Kamera görüş açısının belirlenmesi ve en verimli görüntünün alınması için önemli bir konudur.

 • Kamera Koruma ve Soğutma Sistemleri

Fırın içi görüntüleme sistemlerinde, gerekli koruma ve soğutma sistemlerinin verimli çalışması çok kritik bir konudur. Sistemlerimiz zorlu endüstri şartlarında çalışacak şekilde üretilmiştir.

 • Görüntü Aktarımı

Görüntü aktarımı fiber optik sistemler kullanılarak yapılmaktadır. Gerekli çeviriciler kullanılarak da görüntü elde edilmektedir.

Fırın İçi Görüntüleme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Fırın İçi Kamera Montajı Nasıl Yapılır?

Doğru noktanın seçimine müteakip, gerekli montaj yetkili ekibiniz tarafından ve süpervizörlerimizin desteği ile yapılabilmektedir. Sistemler kompakt olup, montajları kolaydır.

 • Yüksek Sıcaklıkta Kamera Nasıl Korunur?

Su veya hava soğutmalı kameralara teknik dokümanlarda belirlenen miktarlar uyarınca soğutma sağlanır. Aynı zamanda kameraları korumak için geri çekme ekipmanları da kullanılabilir.

 • Fırın İçi Görüntüleme Sistemlerinin Maliyeti Nedir?

Prosesinize özel sistem tasarımımızın belirlenmesi ile maliyeti öğrenmek için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Farklı Fırın Tipleri İçin Özel Kamera Çözümleriniz Var mı?

Fırın tasarımlarına bağlı olarak ve fırınların farklı lokasyonlarına göre kamera seçimimiz değişebilmektedir.

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın