slider-1920x400-1 slider-mobil-500x400

Gasmet CEMS II e SEÖS (Atık Yakma)

GASMET

Gasmet CEMS II e SEÖS (Atık Yakma)

Gasmet CEMS II e, TÜV ve MCERTS sertifikalarına sahip olup, sürekli emisyon ölçüm sistemleri ve gaz analiz sistemleri için çözüm sunmaktadır. Tüm sistem parçaları 180 °C ısıtıldığı için sistemi sıcak, ıslak ve korozif gaz koşullarında ölçmek için idealdir.

Gasmet CEMS II e esnekliği artırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Standart Gasmet CEMS II e; Gasmet FTIR analizörü, Gasmet örnekleme sistemi ve Gasmet endüstriyel bilgisayardan oluşur. CEMS II e, müşteri ihtiyaçlarına göre bir ZrO2 Oksijen Analizörü ve / veya Gazlı Alev İyonlaşma Dedektörü GFID ile donatılabilir.

Paylaş:

Gasmet CEMS II e SEÖS (Atık Yakma) Özellikleri Nelerdir?

FTIR Teknolojisi sayesinde çoklu gaz ölçebilen Gasmet CEMS IIe; Atık Yakma, Enerji Santralleri, Çimento Üretimi, Ham Gaz Ölçümleri, Uygunluk Ölçümleri, Alüminyum Üretimi, Gübre ve Nitrik Asit Üretimi gibi sektörlerde Proses kalitesi ve Sürekli Emisyon Ölçümü için yaygın olarak kullanılmaktadır.

 • Ölçüm prensibi : FTIR (Fourier transform infrared),
 • 50'ye yakın gaz bileşeninin ölçümü,
 • N2 ile zero check (background check) yapılır, span check yapılmasına gerek yoktur,
 • Sonradan eklenebilir düşük ölçüm aralığı ve yeni bileşen analizi,
 • Düşük bakım maliyeti,
 • Bakım periyodu : 6 ay.

GASMET EMİSYON ÖLÇÜM SİSTEMİNDE YER ALAN EKİPMANLAR

Örnekleme Ünitesi

On-line ölçümler için Gasmet CEMS II e örnekleme ünitesi kullanılır. Islak, korozif gazlar için ideal bir araçtır. Pompa, filtre ve numune hatları  180 ºC'ye kadar ısıtılılır. Gasmet örnekleme ünitesinden önce numune gazı kurutmaya veya seyreltmeye gerek yoktur. Numune alma ünitesinden önce tüm parçalar, yoğuşmayı önlemek için 180 °C'ye kadar ısıtılmalıdır. Ölçüm ve bakım için gerekli olan tüm vanalar, akış ölçerler, pompalar ve filtreler bu ünitenin içindedir. Numune akışı ve cihaz hava basıncı alarmları sağlanmıştır. Ayrıca dijital ve analog (isteğe bağlı) sinyal terminalleri için veri yolu konektörü vardır ve bilgisayardaki PCI yuvalarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Örnekleme ünitesi Calcmet yazılımı tarafından kontrol edilir. Ethernet kablosu ile Gasmet bilgisayara bağlanır. Alarm çıkışları LED lambalarda görüntülenir ve dijital çıkışlara sahiptir. Alarm çıkışları: Sistem alarmı, Servis talebi, Bakım (manuel olarak da ayarlanabilir) ve Sonuç geçerli. Her alarm için kombinasyon Calcmet'te ayarlanabilir. Kabin soğutucusu, kabin sıcaklığı, prob sıcaklığı, sıfır gaz basıncı ve oksijen analizörü alarmları için dijital girişler standart olarak bulunur. Ayrıca, span gaz testini prob veya sistem standby tarafından dijital giriş ile etkinleştirmek de mümkündür.

CX-4000 Analizör

Gasmet CX4000 sürekli emisyon izleme (CEM) sistemi için tasarlanmıştır. Hücre 220 °C'ye kadar ısıtılabilir. Emisyon kapsamında standartlar gereği 180 °C tercih edilmektedir. Işığın dolaşma uzunluğu uygulamaya göre seçilir.Örnekleme süresi boyunca dalga boyları arasındaki kırılımlar hesaplanarak 5 saniyede 1 grafik (veri) oluşturur. Türkiye'de tebliğe göre max. 10 saniyede 1 veri istenmektedir. Uygulamalarımızda garanti olması açısından 5 saniyede 1 veri olarak ayarlamaktadır. Detaylarına cihaz özelliklerinden ulaşabilirsiniz.

GASMET Endüstriyel Bilgisayar

Gasmet endüstriyel bilgisayar, analizörü çalıştırmak, örnekleme sistemini kontrol etmek, ölçülen ve analiz edilen konsantrasyonları ve alarmları daha üst düzey otomasyon ve kontrol sistemlerine dönüştürmek için gereklidir.

OXITEC 500E Oksijen Analizörü

Ekstraktif OXITEC 500E analizörü, zirkonyum sensör teknolojisinin aynısını kullanır. 1 ppm'den %100 seviyesine kadar tespit etme sınırına kadar, ıslak ve kuru baca gazlarının oksijen oranını ölçer.

 

Gasmet CEMS II e SEÖS (Atık Yakma) Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Atık yakma tesisleri,
 • Enerji santralleri,
 • Çimento üretim tesisleri,
 • Ham gaz ölçümleri,
 • Uygunluk ölçümleri,
 • Alüminyum üretimi tesisleri,
 • Gübre ve nitrik asit üretim tesisleri,
İlişkili Ürünler

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın