slider-1920x400-1 slider-mobil-500x400

Oksijen Analizörleri

Siemens Oxymat 6

Siemens Oxymat 6

Siemens
Oxymat 6 gaz analizörünün işlevi paramanyetik alternatif basınç yöntemine dayanır ve gazlardaki oksijeni ölçmek için kullanılır.
Siemens Oxymat 61

Siemens Oxymat 61

Siemens
Oxymat 61 gaz analizörünün ölçüm prensibi paramanyetik alternatif basınç yöntemine dayanır ve standart uygulamalardaki gazlarda yer alan oksijeni ölçmek için kullanılır.
Siemens Oxymat 64

Siemens Oxymat 64

Siemens
OXYMAT 64, minimum 0 ila 10 ppm ölçüm aralığına kadar eser miktardaki oksijen konsantrasyonlarını ölçebilecek şekilde tasarlanmıştır. Hava ayrıştırma tesislerinde, gaz üretiminde ve yüksek alaşımlı çeliklerin, titanyum ve benzerlerinin koruyucu bir atmosfer altında kaynaklanması işlemlerinde kullanılabilir. OXYMAT 64 cihazı ZrO2 sensörü ile çalışır ve yüksek doğrusallık sunar.
Enotec OXITEC® 500E

Enotec OXITEC® 500E

Enotec
Ekstraktif OXITEC 500E analizörü, kanıtlanmış OXITEC 5000 analizörlerinde kullanılan sensör teknolojisinin aynısını kullanır. Bir ENOTEC örnekleme ve arıtma sistemi ile kombinasyon halinde, OXITEC® 500E 1 ppm'lik bir tespit etme sınırına kadar, ıslak ve kuru baca gazlarının oksijen oranını ölçer. Proses gazı ile temas eden tüm parçalar yüksek kaliteli, korozyona dayanıklı paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Modern elektronikler, karmaşık olmayan bir işleme izin verir. En yüksek güvenilirliği sağlamak ve bakım ihtiyacını en aza indirmek için, cihaz kendi kendini denetleme işleviyle donatılmıştır. OXITEC 500E örneğin gıda endüstrisinde gerekli olan oksijen sınır değerlerini izlemek için en uygun cihazdır.
M&C PMA20

M&C PMA20

M&C Tech Group
M&C manyeto-dinamik ölçüm hücresinin son derece hızlı tepki süresi ve diğer örnek gaz bileşenlerinin ihmal edilebilir çapraz hassasiyeti sayesinde, M&C PMA 20 oksijen analizörü çok çeşitli uygulamalarda kullanıma sahiptir. Oksijen konsantrasyonlarını izlemek için uygun ve güvenilir bir araçtır.
M&C PMA10 (Portatif)

M&C PMA10 (Portatif)

M&C Tech Group
Portatif M&C oksijen analizörü PMA 10, kuru ve parçacık içermeyen numune gazlarındaki oksijen konsantrasyonlarının sürekli ve kesintili ölçümü için tasarlanmış paramanyetik sensörlü bir cihazdır. PMA 10, güvenilir ve kullanımı kolay bir cihazdır ve hemen çalıştırılabilir.

Oksijen Analizörü Nedir?

Oksijen analizörü, gaz fazında mevcut olan oksijenin konsantrasyonunu ölçebilen cihazdır.

Oksijen Analizörü Ne İşe Yarar?

Oksijen gazı konsantrasyonunu sürekli ölçerek, proses içerisinde doğru miktarda oksijenin bulunmasını sağlamaktadır.

Oksijen Analizörü Nasıl Çalışır?

Temelinde çalışma prensibi; oksijen gazının manyetik, elektriksel veya kimyasal hareketlerinin sensörlerde uyandırdığı sinyallerin okunmasıdır. 

Paramanyetik Ölçüm

İki temel paramanyetik teknoloji mevcuttur. 1. Dumbell tip sensör, O2 gazının yarattığı manyetik alan ile dumbell şeklindeki içi boş iki kürenin, manyetik alanla doğru orantılı olarak dönmesi ve bu sayede ürettiği sinyale göre ölçüm yapmaktadır.

2. alternatif basınç tip sensör; O2 gazının yarattığı manyetik alan, U şeklinde içerisinde saf azot veya saf oksijen dolu bir yapının, ölçülecek oksijen gazının U yapısının bir ucunda oluşturduğu manyetik alanın yarattığı ters basınç ile ortaya çıkan mikroflow değerinin ölçümüyle analiz edilir.

Oksijen Analizörü Nerelerde Kullanılır?

  • Kazan ve fırınlarda yanma kontrolü ve verimli yanma
  • Oksijen üretim tesisleri
  • Hava ayrıştırma tesisleri
  • Biyogaz üretim tesisleri
  • Kimya tesisleri
  • Çimento fabrikaları
  • Rafineriler

Oksijen Analizörü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamaya göre sensör tercihi yapılmalıdır. Örneğin yanma verimliliğinde hızlı tepki süresi önemli olduğu için yerinde ölçüm yapan zirkonyum problar veya lazer analizörler tercih edilirken, yüksek saflıkta oksijen ölçümü için ekstraktif olarak çalışan paramanyetik sensörler tercih edilmelidir.

Analizörün teknik özellikleri (çalışma sıcaklığı, basıncı, gazın temiz olması vs.) göz önünde bulundurularak şartlandırma ve örnekleme sistemi tasarlanmalıdır.

Oksijen Analizörü Modelleri ve Fiyatları

Oksijen analizör modelleri aşağıda belirtilmiştir, fiyatları marka ve model seçimine göre değişiklik göstermektedir.

Fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TEMSİLCİLİKLER

E-Bülten Kayıt
Bize Ulaşın